Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

MPK bada swoje usługi

Redakcja, 04.10.2019, 21:29

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu rozpoczyna badania potoku ruchu pasażerów w autobusach. Przy okazji badań podróżujący miejskimi autobusami mogą zgłaszać swoje uwagi.

← REKLAMA

Badania rozpoczynają się w sobotę 5 października i potrwają do najbliższego czwartku.

- Zależy nam na tym, by stworzyć nową siatkę połączeń, lepiej skomunikować całe miasto i zwiększyć częstotliwość oferowanych połączeń - wyjaśnia powody prowadzonych badań Arkadiusz Podsiadły, prezes MPK.

Za ich przeprowadzenie jest odpowiedzialna firma Public Transport Consulting Marcin Gromadzki z Gdyni. - Jesteśmy pasjonatami komunikacji publicznej i posiadamy know how, którym dzielimy się z zarządzającymi komunikacją w całej Polsce - wyjaśnia Mariusz Józefowicz z PTC.

Jak będą wyglądać badania? - Od jutra w autobusach sieradzkiego MPK będą jeździć przeszkoleni przez nas ankieterzy. Ich zadaniem będzie odnotowywać wszystkie osoby wsiadające, wysiadające i pozostające w autobusie na każdym z przystanków. Ankieterzy, wyposażeni w identyfikatory, będą jeździć na wszystkich liniach miejskich a także na trasie do Zduńskiej Woli - tłumaczy Józefowicz.

W czasie trwania badań, pasażerowie będę mogli także zgłaszać ankieterom swoje uwagi. - Chodzi nam głównie o propozycje zwiększenia oferty, zmiany godzin kursów ale także liczymy na inne uwagi praktyczne, jak chociażby te dotyczące estetyki autobusów - mówi prezes MPK.

Badania potrwają do 10 października, natomiast do końca listopada PTC będzie musiało przedstawić ich analizę. To właśnie na jej podstawie i dalszych konsultacji MPK Sieradz w przyszłym roku zaproponuje nową siatkę połączeń.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj