Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Powstaną oczyszczalnie wód

Redakcja, 02.09.2019, 14:22

W sieradzkim magistracie podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie oczyszczalni wód opadowych i roztopowych wraz z odcinkiem wylotowym kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Mostowej i Zakładników.

← REKLAMA

Wartość inwestycji to ponad 1,8 mln zł. Jej wykonawcą będzie firma "Zinsbud" Inżynieria Bezwykopowa z Pabianic. W ramach prac, w rejonie ul. Mostowej wykonany zostanie kolektor deszczowy o długości ok. 131 mb, w tym 18 m jako przewiert pod wałem przeciwpowodziowym wraz z niezbędnym uzbrojeniem w postaci studni żelbetowych, nowy wylot betonowy do rzeki Warty na końcu planowanej kanalizacji oraz rów otwarty o długości ok. 12 m na odcinku wylot - koryto rzeki, umocniony narzutem kamiennym z umocnieniem skarpy rzeki Warty na odcinku 10 m poniżej i powyżej wylotu materacami siatkowo-kamiennymi oraz oczyszczalnia wód opadowych i roztopowych w postaci osadnika wirowego (dla usuwania zawiesin) i lamelowego separatora substancji ropopochodnych dla osiągnięcia efektu oczyszczania wód opadowych.

W rejonie ul. Zakładników powstanie zaś kolektor deszczowy o długości ok. 208 m z niezbędnym uzbrojeniem w postaci studni żelbetowych, nowy wylot betonowy o długości ok. 60 m wraz z umocnieniem jego dna i skarp oraz identyczna oczyszczalnia wód, jak w przypadku ul. Mostowej.

Czas na wykonanie zadania mija wraz z końcem września tego roku.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj