Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Open Hair Festival 2019

Redakcja, 17.07.2019, 12:08

Alphaville, Smolik/Kev Fox feat, Bokka & John Porter, Baranovski, spora garść offowej muzyki, Gosia Baczyńska w pokazie swoich kolekcji, spotkanie z Allanem i Wiesławą Starskimi, Zuhra Sullieva i Adam Szulc w pokazach fryzjerskich i oczywiście Antoni Cierplikowski, którego duch patronuje Sieradz Open Hair Festival.

← REKLAMA

Pierwsza edycja Sieradz Open Hair Festival zorganizowana została w 2009 r., w setną rocznicę narodzin "chłopczycy" - fryzury, która w 1909 r. zapoczątkowała niezwykły rozgłos i rozwój kariery Antoine’a Cierplikowskiego. Festiwal opiera się na niezwykle nowatorskim i niecodziennym pomyśle - zarówno amatorskim jak i profesjonalnym, kreatywnym fryzjerstwie, połączonym ze sztuką, modą, muzyką. Na festiwal składają się odbywające się w wielu punktach miasta, wystawy, koncerty, etc. Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne i niebiletowane. Sieradzki festiwal nierozerwalnie związany jest z postacią Antoine’a Cierplikowskiego, genialnego fryzjera, artysty, wizjonera pochodzącego z Sieradza, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek i gwiazd swoich czasów.

Muzyczne szaleństwo

Największą muzyczną gwiazdą Sieradz Open Hair Festival 2019 będzie świętujący 35-lecie debiutanckiego albumu "Forever Young" niemiecki zespół Alphaville, bez którego przebojów trudno o dobrą imprezę w klimacie lat 80. XX wieku. Alphaville na scenie głównej (plac Wojewódzki) pojawi się wieczorem, w sobotę 20 lipca. Wcześniej publiczność posłucha polsko-brytyjskiego projektu Smolik & Kev Fox i ich gości, którymi będą John Porter & Bokka. Jednak muzyczna uczta zacznie się już dzień wcześniej, 19 lipca na scenie PlażOFFej, ulokowanej nad rzeką Wartą zagra Baranovski i Kwiat Jabłoni. Muzyka na SOHF to także Muzyczny Rynek, a tu zaprezentują się w sobotę 20 lipca Warta Folk Band i Helaine Vis, a w niedzielę 21 lipca zagra Hańba i Singin' Birds. Muzyczne będzie też zakończenie festiwalu, na scenie głównej na Rynku zaprezentuje się Jazz band Młynarski & Masecki.

Pokazy mistrzów fryzjerstwa

Na Sieradz Open Hair Festival nie może oczywiście zabraknąć fryzjerów. Po raz kolejny przyjedzie zakochany w Cierplikowskim, Sieradzu i samym festiwalu Adam Szulc, barber z Poznania. W sobotę 20 lipca w Teatrze Miejskim zaplanowane jest Szkolenie Pokazowe by Adam Szulc Barber Team a dzień później zaskakujący pokaz MOST z muzyka dj-a Mentalcut. W niedzielę 21 lipca na ul. Rycerskiej stylizacje dla mieszkańców i Zuhra Sullieva mieszkająca w Dubaju Rosjanka, topowa stylistyka w wyjątkowym pokazie.

Modowa uczta

Modową gwiazdą SOHF będzie w tym roku Gosia Baczyńska, której kolekcje będziemy mogli podziwiać w nocnym pokazie na ul. Rycerskiej w sobotę 20 lipca. Wcześniej w tym miejscu mieszkańcy Sieradza i goście festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztacie "Folk na wybiegu - jak łączyć słowiańskie inspiracje z nowoczesnym designem" z projektantką Anastasiyą Vasylyk. Będzie też przygotowany przez nią pokaz mody m.in. z udziałem dzieci. Swoje kolekcje zaprezentują również młodzi polscy projektanci - Angelika Józefczyk, Zuzanna Czaja, Karolina Bochnia, a Katarzyna Konieczka, której "stroje" nosiła m.in. Lady Gaga czy Jennifer Lopez zdradzi, co wspólnego z modą mają archaiczne urządzenia medyczne.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

SOH 2019 to także spotkania z ciekawymi ludźmi. Sobotnimi gośćmi strefy MeetMe będą: Gosia Baczyńska, Zuzanna Markiewicz (kostiumograf, opowie o retroinspiracjach w modzie współczesnej) a także Franciszek Głów - żywa legenda poznańskiego fryzjerstwa, z którym o rzemiośle i artyzmie zawodu fryzjera porozmawia Adam Szulc.

Natomiast w niedzielę 21 lipca uczestnicy festiwalu będą mogli spotkać się z Wiesławą i Allanem Starskimi. Tuż po spotkaniu na Rynku w foyer Teatru Miejskiego rozpocznie się finisaż wystawy "Tło na pierwszym planie", której otwarcie nastąpiło już 7 czerwca. Tego samego dnia zagoszczą... Antoni Cierplikowski i Max Factor. Będą bohaterami spotkania "Z małych miast do wielkiej kariery".

Prowadzącymi poszczególne festiwalowe wydarzenia będą m.in. Paulina Sykut, Conrado Moreno i Jerzy Mielewski.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj