Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Będzie wyczekiwane rondo!

Redakcja, 29.04.2019, 02:35

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Ponad 2 mln zł przekaże Urząd Miasta Sieradza władzom wojewódzkim na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja, 3 Maja i Jana Pawła II. Inwestycja ma ruszyć w tym roku.

← REKLAMA

- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, bo przybliża do tak oczekiwanej budowy ronda na tym skrzyżowaniu - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Za przekazaniem środków z budżetu miejskiego głosowali wszyscy radni. Kwota 2,1 mln zł stanowi 50% szacowanej wartości zadania. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze wsparcie tej inwestycji ze strony miasta. W 2018 r. sieradzki magistrat ze środków własnych (123,6 tys. zł) opłacił przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji.

Jak wyjaśnia Urząd Marszałkowski w Łodzi, realizacja ronda ma ruszyć w tym roku. Jego budowę ronda determinuje przede wszystkim konieczność poprawy bezpieczeństwa. Rondo ma wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości na dojeździe do skrzyżowania przy jednoczesnym zachowaniu płynności ruchu, a także przejazdu pojazdów ciężarowych z przyczepami i autobusów.

Na dojazdach do ronda zaprojektowano wysepki kanalizujące ruch. Jezdnia będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej, chodniki oraz ciągi rowerowo-piesze z wibroprasowanej kostki betonowej.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12836 (IP: *.*.247.102), 27.05.2019, 02:09
  Jak coś robić to z głową. Starówka sieradzka została wybrukowana kostką nadającą się na poligon czołgowy. Turkot jadących samochodów przekracza wszelkie normy hałasu, nie daje spać a w mieszkaniach wszystko drży. Opony aut są poorane, nie wytrzymują nawet części okresu eksploatacyjnego. Wszystkie nawierzchnie nadają się do zaasfaltowania, tak dalej być nie może. To jest oficjalny apel do Władz Sieradza, przy okazji można pociągnąć nitkę gazową, która jest już na Krak. Przedmieściu.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj