Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Areszt za pobicie

Redakcja, 12.03.2019, 22:08

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Sieradzcy kryminalni w ciągu kilku dni ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ciężko pobili mieszkańca Sieradza. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

← REKLAMA

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 marca br. na ulicy Kościuszki w Sieradzu. Leżącego na ulicy nieprzytomnego mężczyznę w godzinach porannych znalazł przypadkowy świadek. Poszkodowany trafił do sieradzkiego szpitala. Obrażenia, które posiadał nieprzytomny pacjent wskazywały na pobicie, więc następnego dnia o tej sytuacji została powiadomiona sieradzka policja.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy najpierw ustalili dane personalne nieprzytomnego mężczyzny i przez kolejne dni starali się ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia. Zbierano i weryfikowano każdą informację mogącą mieć związek z tym przestępstwem. Przeprowadzono również analizę zapisu z systemów monitoringu. Wytężona praca stróżów prawa pozwoliła na uzyskanie wstępnych informacji o potencjalnych sprawcach pobicia.

Pracujący przy sprawie policjanci ustalili, że tego przęstępstwa dokonało dwóch mężczyzn, którzy w piątkową noc przebywali w sieradzkich lokalach. Dalsza praca pozwoliła na ustalenie miejsca pobytu mężczyzn. 8 marca obaj zostali zatrzymani. Z uwagi na pełne zaskoczenie żaden z nich nie stawiał oporu. Mężczyźni w wieku 22 i 24 lat zostali przewiezieni do sieradzkiej komendy.

Następnego dnia usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu zarzuty pobicia, gdzie następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Za taki czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Śledczy wystąpili również do Sądu Rejonowego w Sieradzu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Uwzględniając zgromadzone przez policję i prokuraturę dowody sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

 • Areszt za pobicie

  Redakcja, 12.03.2019, 22:08

  Fotogaleria zawiera 3 zdjęcia
  3
  Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
  1

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12832 (IP: *.*.247.66), 18.03.2019, 01:23
  Przy ul. Kościuszki jest siedziba straży miejskiej, czyżby nic nie słyszeli, a może pod latarnią jest najciemniej ?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj