Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ogrzewalnia ma sens

Redakcja, 17.01.2019, 00:39

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Ponad 800 razy skorzystano już miejskiej ogrzewalni dla osób bezdomnych. Te na miejscu mogą skorzystać z łazienki, wymienić swoją odzież i napić się ciepłej herbaty.

← REKLAMA

Ogrzewalnia w Sieradzu uruchomiona została 1 października 2018 r. Działa w budynkach po starym szpitalu przy ul. Nenckiego 2. Jej celem jest pomoc osobom bezdomnym w przetrwaniu najtrudniejszego dla nich okresu jesieni i zimy. Ogrzewalnia funkcjonować będzie bowiem do końca kwietnia tego roku.

Do tej pory skorzystało z niej 56 osób, które ogrzewalnie odwiedziło już ponad 800 razy. Pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu, któremu podlega przybytek, podkreślają że schronienia w ogrzewalni szukają w większości mężczyźni. Osoby, które do niej przyjdą, mogą skorzystać z łazienki, napić się ciepłej herbaty i wymienić odzież.

Sieradzki MOPS zachęca więc sieradzan do dzielenia się odzieżą. W tej chwili potrzebna jest wyłącznie ciepła bielizna, skarpetki oraz buty. Nową lub używaną (ale czystą) bieliznę i buty można dostarczać do Miejskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Polnej 18/20.

Miejska ogrzewalnia czynna jest w godzinach od 18 do 8.00 z możliwością zmiany godzin funkcjonowania (ze względu na trudne warunki pogodowe). Do dyspozycji jest 20 miejsc siedzących, toaleta, łazienka i przebieralnia. Osoby z niej korzystające muszą być zdolne do samoobsługi. By wejść do niej nie potrzebne jest skierowanie.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12833 (IP: *.*.176.78), 18.03.2019, 18:01
  za komuny nie było bezdomnych każdy pracował czy chciał czy nie chcieliśmy ameryki to mamy .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12841 (IP: *.*.176.118), 31.07.2019, 22:42
  Tak właśnie bezdomnych będzie przybywać bo przybywają nowi osadnicy i właściciele naszych gruntów z mapkami wyrysowanymi przez swych dziadków i pradziadków wiec lepiej zadbajmy aby rozbudować tą ogrzewalnie bo na pewno się zapełni .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj