Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kino ma powstać w Sieradzu

Redakcja, 16.10.2018, 23:28

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Cztery sale po 120 osób, designerskie wyposażenie w tym podwójne fotele dla par i filmy wyświetlane w dzień premier - obiecują inwestorzy, którzy już złożyli pozwolenie na budowę kina w Sieradzu. Nowa marka minipleksu powstanie przy rondzie w Sieradzu.

← REKLAMA

Inwestor szacuje, że od momentu otrzymania pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego kino nie dłużej niż w 12 miesięcy będzie gotowe do użytkowania. Nowy, wolnostojący budynek powstanie tuż przy budowanym markecie Leroy Merlin. W czterech salach zmieści się 480 osób.

- Będzie to kino wielosalowe z prawdziwego zdarzenia, którego mieszkańcy Sieradza z całą pewnością się nie powstydzą. Planujemy tam zamontować fotele dla prawdziwych koneserów kina, foteli, w których będzie można się rozsiąść i z klasą obejrzeć film. Jeśli chodzi o sam repertuar będą się pojawiały wszystkie nowości polskie i zagraniczne - i co najważniejsze - będą pojawiały się zgodnie z terminarzem premier. Nie będzie żadnych opóźnień, będą na ekranie dokładnie wtedy, kiedy powinny - mówił podczas konferencji Jakub Bąk - szef operacyjny projektu z firmy TFP Sp. z o.o.

Inwestor szacuje, że kino swoim zasięgiem obejmie potencjalnych klientów, którzy mieszkają w promieniu 20 km od Sieradza. Budowę kina poprzedziły badania.

- Pierwszym krokiem było przyjechanie do Sieradza i porozmawianie z sieradzanami - młodymi ludźmi, ale też emerytami, którzy mają więcej czasu. Zadaliśmy im m.in. pytanie, jak powinno wyglądać kino idealne. Pytaliśmy też o to, czego brakuje w Sieradzu. 80-90% odpowiedzi to "kino" - dodał Jakub Bąk.

- To będzie zwieńczenie potrzeb dla mieszkańców w obszarze kultury, rozrywki. SCK daje obfitą ofertę dla mieszkańców ale świadomość bycia liderem regionu południowo-zachodniego województwa łódzkiego determinuje powstanie takiej inwestycji w Sieradzu - mówił podczas spotkania Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Zgodnie z zapowiedziami inwestorów kino ma odpowiadać standardem kinom w dużych miastach, jak w Warszawie czy Gdańsku. Z uwagi na mniejsza ilość mieszkańców niż w metropoliach, bez strat na jakości będzie kinem w nieco mniejszej wersji.

- Kilka miesięcy temu, gdy pani Iwona reprezentująca inwestora zadzwoniła do Urzędu Miasta w Sieradzu i spytała, czy miasto jest zainteresowane projektem, który chcą zaproponować, pomyślałem sobie, że Sieradz to wyjątkowe miejsce. Mamy ogromne szczęście do takich ludzi, mamy szczęście, że jesteśmy w takim miejscu. Nie żyjemy w pustej przestrzeni, jesteśmy obserwowani i zauważani. Mamy potencjał - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

- Gdyby nie taka szybka, bezpośrednia, otwarta i fajna biznesowo reakcja władz miasta, to pewnie by się to tak szybko nie wydarzyło. Muszę powiedzieć, że to absolutnie i wyłącznie zaleta pana prezydenta, że to tak szybko mogło dojść do skutku - mówiła na konferencji Iwona Drynko, koordynator projektu.

Kino na początek będzie czynne od 10.00 do 22.00. Po pierwszym okresie funkcjonowania kina godziny będą weryfikowane.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12822 (IP: *.*.247.233), 27.10.2018, 12:19
  very nice..;)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj