Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Bezdomni mają się gdzie ogrzać

Redakcja, 03.10.2018, 08:37

Od 1 października przy ul. Nenckiego 2 w Sieradzu funkcjonuje ogrzewalnia dla osób bezdomnych. To miejsce, które ma pomóc osobom potrzebującym w przetrwaniu trudnego, zimowego okresu.

← REKLAMA

Miejsce po byłym hospicjum zostało udostępnione Urzędowi Miasta na okres 3 lat przez marszałka województwa łódzkiego i dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.

Ogrzewalnia będzie działała w okresie jesienno-zimowym tj. od 1 października do 30 kwietnia w godzinach od 18.00 do 8.00 z możliwością zmiany godzin funkcjonowania (ze względu na trudne warunki pogodowe).

Do dyspozycji osób korzystających z ogrzewalni przeznaczonych jest 20 miejsc siedzących, toalety oraz łazienka z przebieralnią. W czasie pobytu osoby mogą spożyć ciepłą herbatę, dokonać niezbędnych czynności higienicznych oraz przebrać się.

Należy podkreślić, że osoby przebywające w ogrzewalni muszą być zdolne do samoobsługi. Korzystanie z ogrzewalni jest bezpłatne i nie jest potrzebne skierowanie.

Osoby przychodzące do ogrzewalni bądź przywiezione przez policję lub straż miejską podlegają rejestracji i zobowiązane są do podania swoich danych osobowych oraz poświadczają własnoręcznym podpisem zapoznanie się z obowiązującym regulaminem i przestrzegania go. Ogrzewalnia dla osób bezdomnych jest kierowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj