Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Jest szansa na rondo!

Redakcja, 03.10.2018, 01:33

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Firma Niwella z Bełchatowa zakończyła opracowywanie dokumentacji projektowej budowy ronda w miejscu skrzyżowania ulic Jana Pawła II, 1 Maja oraz 3 Maja w Sieradzu.

← REKLAMA

- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, bo przybliża do tak oczekiwanej budowy ronda na tym skrzyżowaniu. Projekt przekazany już został do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Będziemy wnioskować o to, by realizacja inwestycji została wpisana do przyszłorocznego budżetu Województwa. Jesteśmy też oczywiście, jako Miasto gotowi do rozmów na temat finansowego wsparcia Urzędu Marszałkowskiego w budowie ronda - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Cały proces przygotowywania kompleksowej dokumentacji (sam projekt gotowy był już wiosną tego roku) wydłużył się ze względu na niezbędne ustalenia z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Łodzi i Starostwem Powiatowym w Sieradzu.

Budowę ronda determinuje przede wszystkim konieczność poprawy bezpieczeństwa. Rondo ma wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości na dojeździe do skrzyżowania, przy jednoczesnym zachowaniu płynności ruchu a także przejazdu pojazdów ciężarowych z przyczepami i autobusów. Na dojazdach do ronda zaprojektowano wysepki kanalizujące ruch. Jezdnia będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej, chodniki oraz ciągi rowerowo-piesze z wibroprasowanej kostki betonowej.

Budowa ronda planowana jest w 2019 r.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12821 (IP: *.*.136.253), 13.10.2018, 21:07
  w koncu qwa!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj