Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

II LO ma 50 lat

Redakcja, 23.09.2018, 23:34

Sieradzki "Żeromski", czyli II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, rozpoczął w piątek trzydniowe świętowanie. Szkoła, kontynuująca tradycje dawnej "Budowlanki", obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia.

← REKLAMA

W swej trwającej pół wieku historii szkoła kilka razy zmieniała nazwy i profile. Przez długie lata w budynku u zbiegu ulic Żeromskiego i Broniewskiego mieściła się Budowlanka, czyli szkoła przygotowująca kadry dla rozrastającego się Sieradzkiego Przedsiębiorstwa Budowlanego (w 1977 r. zmieniło ono nazwę na Sieradzki Kombinat Budowlany). Działały tam kolejno: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Później Budowlanka zmieniła się w liceum.

- Historię mamy bogatą, toteż i jubileusz musi wyglądać okazale. Obchody rozpoczynamy w piątek 21 września paradą uczniów i nauczycieli ulicami Sieradza od szkoły do Starostwa Powiatowego. Główna akademia jubileuszowa odbędzie się w sobotę w naszej hali sportowej. Poprzedzi ją msza święta w Bazylice Mniejszej. Ostatnim akcentem będą niedzielne imprezy sportowe z udziałem absolwentów, uczniów i przedstawicieli samorządu - mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO im. Żeromskiego.

W piątkowej paradzie wzięło udział ponad 400 uczniów liceum. Napotkanym sieradzanom młodzież rozdawała kolorowe balony i cukierki, przypominające o jubileuszu. Pod starostwem, po wręczeniu staroście sieradzkiemu Mariuszowi Bądziorowi pamiątkowej statuetki, uczniowie zatańczyli belgijkę oraz wypuścili w powietrze 50 balonów.

Fot. Powiat Sieradzki/T.O.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj