Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Plądrowali samochody po alkoholu

Redakcja, 16.07.2018, 23:57

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów. Podejrzani koniecznie chcieli coś ukraść, jednak przecenili swoje możliwości i przesadzili z ilością wypitego alkoholu. Muszą teraz liczyć się z konsekwencjami swoich działań.

← REKLAMA

W piątek 13 lipca br. około godziny 22.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie od właściciela vw golfa, że ktoś włamał się do jego samochodu i usiłował go ukraść. Wysłani na ulicę Leszka Czarnego policjanci ustalili, że zgłaszający zauważył przez okno zapalone w swoim samochodzie światło. Gdy zszedł na dół widział oddalających się dwóch mężczyzn, zaś samochód był otwarty i miał wyciągnięte przewody ze stacyjki.

Gdy policjanci ustalali wygląd podejrzewanych, otrzymali kolejne zgłoszenie. Według podanej informacji dwóch podobnie ubranych mężczyzn usiłowało się włamać do forda focusa zaparkowanego na ulicy Targowej, a następnie oddaliło się w kierunku pobliskiego marketu. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazany rejon. Już po kilku minutach zauważyli odpowiadających rysopisom włamywaczy męzczyzn.

W trakcie przeszukania u jednego z mężczyzn znaleziono 3 wkrętaki, dwie zapalniczki, bezpieczniki samochodowe oraz żarówki. Obaj zostali przewiezieni do sieradzkiej komendy. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że to ci sami mężczyźni usiłowali włamać się do forda. Spłoszył ich alarm samochodowy oraz właściciel pojazdu.

Będąc na miejscu policjanci ustalili, że na przyległej ulicy stoi zaparkowany samochód osobowy alfa romeo oraz vw bora. Oba samochody miały uszkodzone wkładki od zamków. W rozmowie z właścicielami ustalono, że z ich wnętrza nic nie zginęło. Prawdopodobnie mężczyźni z uwagi upojenie alkoholem nie mogli otworzyć zamków. Właściciel pierwszego samochodu po dokładnym sprawdzeniu wnętrza stwierdził, że złodzieje ukradli dwie zapalniczki o wartości 2 złotych.

Obaj zatrzymani następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Wobec jednego z nich, 36-letniego mieszkańca Sieradza, sąd zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy. Wobec dugiego prokurator zastosował dozór policyjny. Obu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12811 (IP: *.*.219.251), 19.07.2018, 13:43
  Skok życia
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj