Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

5.05: Rajd rowerowy ze Sternfeldem w tle. Trwają zapisy!

Redakcja, 18.04.2018, 08:19

W sobotę 5 maja sieradzki oddział PTTK zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym: "Ary Sternfeld - wizjoner z Sieradza. Rajd rowerowy do miejsc związanych z twórcą nowoczesnej kosmonautyki".

← REKLAMA

Zbiórka uczestników na Rynku przy fontannie o godzinie 14.00.

Rajd poprowadzi uczestników do miejsc związanych z wybitnym sieradzaninem: udamy się przed jego dom rodzinny oraz do Muzeum Okręgowego, gdzie wysłuchamy prelekcji o wkładzie Arego Sternfelda w podbój przestrzeni kosmicznej i zwiedzimy poświeconą mu wystawę. Obejrzymy także kapsułę, w której w 1978 roku orbitował polski kosmonauta M. Hermaszewski.

Następnie pojedziemy do Męki, aby odnaleźć ulicę Arego Sternfelda. Na miejscu w wspólna fotografia, konkursy i piknik.

Powrót trasą przebiegającą koło miejsca odnalezienia żołnierza września Teofila Jurka, gdzie zatrzymamy się, aby krótko przypomnieć jego historię i zaangażowanie sieradzkiego Oddziału PTTK w jego odnalezienie. Następnie wrócimy do Sieradza do Parku Staromiejskiego. Zakończenie przy stawie w parku.

Długość trasy około 16 km. Trasa w części przebiega drogami gruntowymi.
Regulamin rajdu znajduje się na stronie PTTK.

Zapisy:
Osobiście w poniedziałek 23 kwietnia w godzinach 16-18 w siedzibie PTTK w Powiatowej Bibliotece Publicznej ul. Żwirki i Wigury lub telefonicznie do środy 25 kwietnia w godzinach 10.00-18.00 pod numerem telefonu 662 626 312.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj