Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nareszcie! Targowisko wkrótce na nowo

Redakcja, 05.02.2018, 14:04

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sieradz otrzymał dofinansowanie na modernizację tzw. "Zielonego Ryneczku". Efekty inwestycji będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku.

← REKLAMA

Dofinansowanie w wysokości ponad 983 tys. zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Konkurs na pozyskanie wsparcia rozstrzygnął Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. "Zielony Ryneczek" znajdujący się między ulicą Jana Pawła II a ulicą Piastowską od lat wymaga modernizacji. Targowisko po zakończeniu prac ma być utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Zostanie wyposażone w odpływ wody deszczowej, będzie posiadać miejsca parkingowe, budynki administracyjne oraz sanitarnohigieniczne, punkty gromadzenia odpadów.

Według planów Urzędu Miasta Sieradza nowe targowisko będzie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 20.00.

Zgodnie z projektem przedstawionym przez Przedsiębiorstwo Komunalne, które ma zarządzać targowiskiem, powierzchnia handlowa składać się będzie z części zadaszonej i niezadaszonej. W części zadaszonej znajduje się 39 boksów handlowych wraz z ekspozycją oraz 15 pawilonów handlowych. W części niezadaszonej: 71 miejsc handlowych. Projekt zakłada wyposażenie targowiska w miejsca i konstrukcje do ekspozycji owoców i warzyw. Cześć zadaszona jest zaprojektowana tak, by na targowisko mógł wjechać samochód dostawczy z towarem. Wokół części handlowej powstaną miejsca wypoczynku: ławki i strefy zieleni, a także estetyczne kioski handlowe.

41% powierzchni handlowej będzie przeznaczone dla rolników pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych. Koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska przez rolników będzie o 25% niższy od kosztu wynajmu przez inne podmioty.

Szacowana wartość inwestycji wynosi ok. 2 mln zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj