Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wandal schwytany dzięki monitoringowi

Redakcja, 02.02.2018, 01:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Prawdopodobnie nadmiar wypitego alkoholu był przyczyną chuligańskiego zachowania młodego mieszkańca Sieradza. 19-latek zdewastował wyposażenie Rynku powodując straty w wysokości 1300 zł.

← REKLAMA

W nocy 1 lutego br. około godziny 0.40 funkcjonariusz Straży Miejskiej pełniąc nocny dyżur zauważył na monitoringu osobę idącą ulicą Kościuszki, a następnie niszczącą wyposażenie na Rynku. W oku kamery widać było, jak mężczyzna zrywał ozdoby świąteczne i dewastował stojące przy ulicy kosze na śmieci.

O zaistniałej sytuacji został powiadomiony dyżurny sieradzkiej policji, który na miejsce wysłał policyjny patrol. Po chwili na ulicy Zamkowej mundurowi zatrzymali opisanego mężczyznę. Po wylegitymowaniu 19-latka zbadano stan jego trzeźwości z wynikiem prawie 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Do godzin porannych śledczy ustalali zakres i wartośc dokonanych przez niego zniszczeń. Okazało się, że uszkodzeniu uległ między innymi stojący w Rynku renifer, klosze latarni i ozdoby świąteczne. Ogółem wartość zniszczonego mienia wyniosła ponad 1300 złotych.

Jeszcze tego samego dnia, po wytrzeźwieniu 19-letni mieszkaniec Sieradza usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nastolatek przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak jak wyjaśnił, niewiele pamięta ze swojego zachowania, gdyż był pijany.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj