Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Koncert uczniów szkoły muzycznej

Redakcja, 23.01.2018, 01:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W środę 17 stycznia 2018 r. uczniowie PSM I st. w Sieradzu zapełnili scenę, a ich najbliżsi zajęli wszystkie miejsca siedzące sali Sieradzkiego Centrum Kultury. Podczas Koncertu Kolędowo-Noworocznego wystąpili niemalże wszyscy uczniowie szkoły.

← REKLAMA

Najmłodsi śpiewali w chórze lub tańczyli w zespole rytmicznym. Starsi uczniowie zasiedli przy pulpitach w orkiestrze i wielu różnorodnych zespołach. Laureaci konkursów, które odbyły się w pierwszym półroczu zagrali solo bądź w duetach.

Słuchacze mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, pastorałek i melodii bożonarodzeniowych. Soliści i zespoły zaprezentowali między innymi utwory Vivaldiego, Haydna i Mozarta. Na scenie pojawił się także gość specjalny, tato i dziadek naszych absolwentek, góral z Sieradza, jak mówi o sobie - pan Eugeniusz Elerowski. Piękną góralszczyzną złożył recytowano - śpiewane życzenia. Zachęcał publiczność do wspólnego śpiewu słowami "come one everybody, bo sam nie dam rady".

Koncert zakończył zespół kameralny pana Pawła Krasińskiego, który wprowadził wszystkich w karnawałowy nastrój wykonując Cameleona Herbie'go Hancock'a. Już wkrótce, w sobotę 27 stycznia muzyczną pałeczkę z karnawałowym klimatem przejmą od swoich uczniów pedagodzy podczas dwóch Koncertów Karnawałowych Nauczycieli PSM I st. w Sieradzu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj