Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Skrzyżowanie na nowo

Redakcja, 03.01.2018, 07:54

Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu zakończył inwestycję budowy skrzyżowania ul. Reymonta (droga powiatowa) z ul. Ludową (droga miejska).

← REKLAMA

Inwestycja kosztowała prawie 280 tysięcy złotych, z czego 150 tys. zł wyłożył powiat, pozostałą kwotę - miasto.

- Dzięki współpracy dwóch samorządów połączyliśmy dwie drogi. Dzięki temu mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do ulicy Ludowej, która jest obecnie remontowana - mówił na konferencji wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak.

- Ta inwestycja musiała zostać zrealizowana. Była koniecznością, bo stan skrzyżowania nijak się miał do świeżo wyremontowanych dróg - mówił podczas oficjalnego odbioru robót starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Po ubiegłorocznym remoncie ul. Reymonta i tegorocznym ul. Ludowej, obie ulice tworzą ciąg drogowy łączący centrum Sieradza z Zapustą. Remont był konieczny także z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników. Stan skrzyżowania pozostawiał bowiem wiele do życzenia.

Skrzyżowanie zostało wybudowane przez sieradzkiego wykonawcę - firmę "Bud-Trans". Prace trwały niespełna dwa miesiące. W tym czasie powstał ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 m i jezdnia o długości 35 m wraz z infrastrukturą: kanalizacją deszczową, oświetleniem i oznakowaniem.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj