Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Linearium - nowość w Sieradzu!

Redakcja, 30.11.2017, 07:26

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Plątanina lin oparta na słupie wysokości 6,0 metrów to nowy obiekt, na który wspinać się mogą wszyscy, którzy odwiedzają skwer miejski na os. Klonowe. Linearium, bo taką nazwę nosi nowa atrakcja, jest przeznaczone nie tylko dla dzieci.

← REKLAMA

- Jeśli się przyjmie, to nie wykluczamy rozbudowy. Skwer miejski na osiedlu Klonowe jest dobrym miejscem dla linarium z uwagi na wystarczającą przestrzeń i bliskość budynków mieszkalnych. Zapewniliśmy też bezpieczne podłoże piaszczyste, wymagane w tego typu urządzeniach. Obiekt posiada wszystkie atesty bezpieczeństwa obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Linearium (inna nazwa: linarium) to urządzenie rekreacyjno-sportowe zakupione w ramach miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Wymiary urządzenia: wysokość 6 metrów, średnica wraz z kotwami ok. 11 metrów. Konstrukcję linową stanowi osiem lin głównych zakotwionych w gruncie oraz osiem ścian linowych z płaszczyznami poziomymi i dodatkowo zamontowanym szybem wewnętrznym.

Urządzenie można rozbudowywać o kolejne elementy typu drabinki, ślizgi, czy tunele linowe.

Koszt urządzenia wraz z montażem wyniósł 61 998 zł.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12789 (IP: *.*.129.231), 28.12.2017, 23:07
  Tak bardzo potrzebne to jest strasznie bo przecież pieniądze trzeba wydać nieważne na co byle wydać tak samo rower miejski ma być i już pieniądze wydane a jest wiele innych rzeczy ważniejszych do zrobienia
  .Gratuluje pomysłu rozum na poziomie tych w Brukseli.
  Róbmy tak dalej ,zresztą Polacy nie umieją rządzić zawsze robiono to za nas i teraz pewnie też tak jest.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12792 (IP: *.*.35.241), 31.01.2018, 09:11
  jak zawsze niezadowolenie. Może masz jakiś lepszy pomysł. Pewnie siedzisz tylko w domu i narzekasz bo wszystko źle. Ja byłam sprawdziłam moje dzieci również i są bardzo zadowolone, wszystkie pozostałe które tam były również...fajne niewykorzystane miejsce nabiera kształtów.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj