Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Ćwiczenia ewakuacji

Redakcja, 18.10.2017, 12:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Stała gotowość i doskonalenie umiejętności poprzez ćwiczenia są podstawą sprawnego działania w razie wystąpienia realnego zagrożenia. Dlatego służby ratunkowe prowadzą cykliczne szkolenia praktyczne z zakresu współdziałania w sytuacjach kryzysowych.

← REKLAMA

We wtorek 17 października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz z pogotowiem ratunkowym przeprowadzili w dwóch miejscach ćwiczenia pod kryptonimem "WODN 2017".

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzanie procedur związanych z podłożeniem ładunku wybuchowego w wybranych budynkach użyteczności publicznej. Do ćwiczeń wybrano Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Zawodowego oraz część Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu.

Szczególny nacisk położono między innymi na sposób przyjęcia informacji o zdarzeniu i podjęcie właściwych działań przez służbę dyżurną, zabezpieczanie miejsca zdarzenia, ewakuację osób z miejsca zagrożenia oraz realizację przeszukania pirotechnicznego.

W obu wytypowanych budynkach przeprowadzono ewakuację personelu i osób przebywających na terenie obiektu. Zabezpieczono teren, a następnie przeprowadzono przeszukanie pirotechniczne. W trakcie ćwiczeń zrealizowano wszystkie zaplanowane założenia. Ćwiczenia przebiegły sprawnie i przyczyniły się do poprawy współdziałania służb ratunkowych w przypadku realnego zagrożenia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj