Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Z Warszawy do Wrocławia w 37 minut?

Redakcja, 23.06.2017, 14:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Polacy znaleźli się w europejskim półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge. Reprezentanci Polski zaproponowali trasę Warszawa-Łódź-Wrocław i wraz z innymi ośmioma propozycjami, na pierwszą w Europie trasę Hyperloop, dostali się do półfinału. Jeden z planowanych przystanków ma znajdować się w Sieradzu.

← REKLAMA

Wiele wskazuje na to, że za kilka lat przez nasz region będzie przebiegała trasa szybkiej kolei Hyperloop.

Hyperloop to projekt przewidujący umieszczenie specjalnych kapsuł umieszczonych w rurach. Kapsuły miały by poruszać się w nich dzięki obniżonemu ciśnieniu, oraz odpowiedniemu przepływowi powietrza na tył i boki kapsuł, co powoduje unoszenie i poruszanie się kapsuły. Przewidywana prędkość tego typu kapsuł ma osiagać do 1200km/h. Inżynierowie z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej, czyli zespół Hyper Poland, zaprojektowali kapsułę Hyperloopa, która ma poruszać się z prędkością 450 km/h.

Hyperloop ma kosztować 1/4 ceny szybkich pociągów, oraz być tani w eksploatacji. Energię potrzebną do zasilenia mają dostarczać panele słoneczne umieszczone na zewnętrznej konstrukcji trasy.

Jeden z proponowanych przystanków ma mieścić się w Sieradzu co oznaczało by skrócenie czasu podróży do Warszawy - 19 minut, Łodzi - 6 minut, oraz Wrocławia 15 minut.

Projekt posiada wsparcie Ministerstwa Transportu.

Swój głos na polską trasę można oddać tutaj.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12734 (IP: *.*.63.18), 20.07.2017, 13:07
  buhahaha buhahaha
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj