Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

10 medali Mistrzostw Polski dla sieradzkich cheeleaderek

Redakcja, 10.06.2017, 20:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 8 komentarzy
8

Sieradzkie cheerleaderki Nastya MOSiR znakomicie zadebiutowały na Mistrzostwach Polski Mażoretek IAM w Tarnobrzegu i we wspaniałym stylu wywalczyły 10 medali. Tym samym znalazły się też w gronie najbardziej utytułowanych zespołów zawodów. Takiego sukcesu mało kto się spodziewał!

← REKLAMA

Udział w Mistrzostwach Polski wzięły zespoły nie tylko z naszego kraju, ale także z Czech - ojczyzny mażoretek - dlatego zawodniczki nie mogły narzekać na małą konkurencję. Prestiż imprezy i wysoki poziom podnosili też międzynarodowi sędziowie, którzy nie zostawiali suchej nitki na tancerkach i oceniali każdy, najdrobniejszy element.

Dziewczyny debiutowały na imprezie tak wysokiej rangi i jako debiutantki miały okazję obserwować bardziej doświadczone, utytułowane zespoły, z którymi nawiązały kontakt i zaprzyjaźniły się.

- Bo o to w naszej dyscyplinie też chodzi - na parkiecie jesteśmy rywalkami, ale poza parkietem powinnyśmy być przyjaciółmi i się wspierać. W końcu łączy nas ta sama pasja i miłość do mażoretek. Dlatego staram się, by moje dziewczyny nie patrzyły na konkurencję jak na wroga, a jak na przyjaciela. Sukcesy są fajne, ale my nie mamy wpływu na oceny jury. I nie możemy obwiniać innych mażoretek za to, że stają na podium, a my na przykład nie. Musi to być dla nas motywacja do ciężkiej pracy w następnym sezonie. - zaznacza Karolina.

Mimo, iż cheerleaderki z Sieradza na Mistrzostwach Polski były po raz pierwszy, już zdążyły nieźle namieszać w wynikach i z dorobkiem 10 medali znalazły się w gronie najbardziej utytułowanych zespołów:
• złoty medal, Mistrzynie Polski - Katarzyna Kicińska i Karolina Doruch - kat. duo/trio flaga seniorki
• złoty medal, Mistrzynie Polski - Justyna Ląc, Katarzyna Woźniak, Karolina Doruch - kat. duo/trio mix seniorki
• złoty medal, Mistrzyni Polski - Karolina Doruch - kat. solo baton klasyczny seniorki
• złoty medal, Mistrzyni Polski - Karolina Doruch - kat. solo pompom klasyczny seniorki
• srebrny medal, I Wicemistrzynie Polski - kat. miniformacje mix seniorki
• srebrny medal, I Wicemistrzynie Polski - Katarzyna Kicińska i Karolina Doruch - kat. duo/trio 2x baton seniorki
• srebrny medal, I Wicemistrzyni Polski - Karolina Doruch - kat. solo 2x baton seniorki
• srebrny medal, I Wicemistrzyni Polski - Karolina Doruch - kat. solo flaga seniorki
• srebrny medal, I Wicemistrzyni Polski - Karolina Doruch - kat. solo 2x flaga seniorki
• brązowy medal, II Wicemistrzynie Polski - kat. miniformacje pompom seniorki

- Bardziej niż z własnych sukcesów cieszę się z sukcesów dziewczyn. Jestem z nich bardzo dumna, wykonały kawał ciężkiej pracy, wytrwale trenowały, wkładały w to mnóstwo serca i cieszę się, że w rezultacie mogą dumnie nazywać się medalistkami Mistrzostw Polski. Mam też nadzieję, że nie spoczną na laurach i za rok przywiozą jeszcze więcej tytułów. - mówi Karolina.

Mistrzostwa Polski Mażoretek zorganizowane były przez Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Mażoretek (International Association of Majorettes Sport) z siedzibą w Węgrzech i Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (8)

 • ~gość_12722 (IP: *.*.130.214), 10.06.2017, 23:53
  Co się dzieje, że ten portal pada na twarz?
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12724 (IP: *.*.69.134), 12.06.2017, 18:13
   Dokładnie, zero bieżących newsów, nic się nie dzieje tutaj przez kilkanaście dni, po czym dodawane są artykuły, których ciekawość jest wątpliwa.
   -1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12723 (IP: *.*.33.184), 12.06.2017, 21:25
   Jak się nie podoba to nie musicie czytać artykułu - proste. Z tego co mi się wydaje to jest to portal o Sieradzu - nie tylko o wypadkach czy wydarzeniach, ale także sukcesach mieszkańców. Ja osobiście uważam, że takie artykuły są potrzebne chociażby dlatego by zauważać, że mamy zdolną młodzież w Sieradzu - a takie media jak gazeta czy radio nie zawsze się tym interesują i dlatego niezależny portal jest najlepszym miejscem, by tę młodzież wypromować.

   Więc jeszcze raz - nie podoba się to nie czytamy i tyle.
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12725 (IP: *.*.69.134), 12.06.2017, 21:55
   gość_12723 nie unoś się tak, bo nie zrozumiałeś moich intencji, albo ja nieprecyzyjnie się wyraziłem- mniejsza o to. Po prostu kiedyś można było tutaj poczytać newsy na różne tematy, a teraz rzadko cokolwiek jest dodawane, nawet te informacje o sukcesach młodzieży. Reasumując- kiedyś był tutaj ruch, teraz nie ma.
   -1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12723 (IP: *.*.33.184), 12.06.2017, 22:40
   gość_12725 To akurat nie było do Ciebie tylko kolegi/koleżanki poniżej, bo Twoje intencje zrozumiałem i się z nimi zgadzam - od 30 maja nic nie było opublikowane, a przecież w tym czasie w naszym regionie się działo wiele i też nie do końca to rozumiem.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12723 (IP: *.*.62.69), 11.06.2017, 21:44
  Brawo!!!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12727 (IP: *.*.174.114), 13.06.2017, 14:04
  Brawo Kasia!!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12728 (IP: *.*.253.191), 21.06.2017, 12:03
  Jako że interesuję się środowiskiem mażoretek/cheerleaderek chcę pogratulować zespołowi Nastya, a w szczególności trenerce, bo obserwuję ją od kilku lat i wiem, jak wiele pracy i serca wkłada w to, co robi. Fajnie, że nie tylko ona sama osiąga sukcesy, ale także cały zespół staje na podium. Warto zaznaczyć, że zespół został oceniony dużo wyżej na Mistrzostwach Polski niż na Mistrzostwach Polski Środkowej, co jest swojego rodzaju paradoksem (w Poddębicach wszystko wygrywały... Poddębice), ale też pokazuje że ciężka praca popłaca i można jako debiutant zawojować mistrzostwa. A przede wszystkim, że nie potrzeba pomocy sędziów i osób trzecich by zdobywać medale. Mam nadzieję, że zespół się powiększy i będzie kontynuować dobrą passę, bowiem już w pierwszym roku zawiesił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Będę trzymać mocno kciuki za Nastiusie.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj