Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Światło kontra cień" Jolanty Łużyńskiej

Redakcja, 30.05.2017, 13:12

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zaczęło się od pracy magisterskiej poświęconej Sieradzkiemu Towarzystwu Fotograficznemu, a skończyło na pierwszej wystawie zdjęć, otwartej w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.

← REKLAMA

"Wystawa, zatytułowana "Światło kontra cień", jest zbiorem obrazów fotograficznych, powstałych w wyniku wieloletnich obserwacji i poszukiwań odpowiednich kadrów. Stanowi wyraz emocji i ukazanie sprzeczności, a jednocześnie jest ich dopełnieniem. Zdjęcia pokazują złożoność i przeciwstawność natury, łącząc je w jednym obrazie. Autorka uzyskuje to poprzez pracę światłem i cieniem, symetrią i asymetrią, a także czernią i bielą" - czytamy w katalogu wystawy.

Jolanta Łużyńska jest z pochodzenia sieradzanką, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Od dziecka pasjonuje się fotografią, stąd późniejszy pomysł na studiowanie tej dziedziny w Instytucie Sztuk Plastycznych. Te zainteresowania nie mogą dziwić, skoro od dziecka spotykała na swojej drodze fotografów, i to dużego formatu. Jednym z nich był wieloletni prezes STF-u Ryszard Sierociński. To do niego Jolanta Łużyńska zwróciła się z prośbą o materiały do pracy magisterskiej i to on namówił ją do pokazania zdjęć na wystawie.

- Zatytułowałam ją "Światło kontra cień", bo lubię obserwować różnice zachodzące w otaczającym świecie i łączyć je w jednym obrazie. Ta wystawa jest efektem moich kilkuletnich obserwacji, syntezą tego, co udało mi się dostrzec wokół mnie - mówiła autorka zdjęć podczas piątkowego wernisażu.

- Jako licealistka przychodziła na spotkania STF-u, jeszcze do niego nie należąc. Potem koniecznie chciała bywać na naszych plenerach i wtedy już zaczęła robić zdjęcia. Już wówczas pojawił się wspólny mianownik tych fotografii: światło i cień. Można powiedzieć, że tymi fotografiami wprowadziła się do STF-u. Potem napisała pracę magisterską o historii Towarzystwa - powiedział Ryszard Sierociński.

Zdjęcia Jolanty Łużyńskiej można oglądać od piątku 26 maja na piętrze PBP przy ul. Żwirki i Wigury.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj