Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Taneczne klucze do szczęścia

Redakcja, 24.05.2017, 16:55

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Dziecięco-młodzieżowe grupy taneczne z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, przedstawiły spektakl pt. "Klucze do szczęścia". Było to zwieńczenie innowacji pedagogicznej, wprowadzonej przez Edytę Kuldę, nauczycielkę tańca w ZPWP.

← REKLAMA

- We wrześniu ubiegłego roku, a więc na samym początku bieżącego roku szkolnego, rada pedagogiczna ZPWP wyraziła zgodę na przeprowadzenie innowacji pedagogicznej, zatytułowanej "Taniec to teatr, teatr to taniec". Jej podsumowaniem jest spektakl taneczny, na który składają się występy solowe, w duetach i grupach, a także zaproszenia, plakaty i sonda uliczna, przeprowadzona przez młodzież na ulicach Sieradza. Jej autorzy pytali przechodniów, czym jest dla nich szczęście - mówi Edyta Kulda, wyjaśniając szczegóły pracy nad spektaklem: - Dotychczas kończyliśmy rok szkolny spektaklem tanecznym, który był zamknięciem sezonu. Robiliśmy choreografię na występy i konkursy, później składaliśmy je w całość i z tego układaliśmy jakąś historię. W tym roku podeszłam do tego bardziej metodycznie: wybraliśmy z zespołami temat, historię, którą chcemy opowiedzieć, muzykę, scenki i do tego dobraliśmy choreografię.

Koncert odbył się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wzięło w nich udział 40 młodych tancerzy z zespołów tańca nowoczesnego "Twist" i "Akcent", teatru ruchu "Impuls" i grupy przygotowawczej "ZTN Akcent".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj