Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Koncert Primaaprilisowy

Redakcja, 03.04.2017, 20:35

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W przeddzień 1 kwietnia, czyli tradycyjnego dnia żartów i psikusów w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu odbył się niecodzienny koncert. Wystąpili w nim zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

← REKLAMA

Zasadą koncertów primaaprilisowych jest to, że wykonawca nie gra na "swoim" instrumencie, a jeśli już gra "na swoim" to wykorzystuje instrument w sposób dość nietypowy. Koncert i jego przebieg był trzymany w ścisłej tajemnicy do ostatniego momentu przez wszystkie grupy występujące na scenie Sali Koncertowej. Jakie niespodzianki zostały przygotowane przez muzyków? Publiczność mogła podziwiać "grę" na futerale od akordeonu, wysłuchaliśmy "Bolera" Ravela granego przez 3 osoby na jednej wiolonczeli i fortepianie.

W innym utworze do gry na skrzypcach zamiast smyczka wykorzystano szczoteczkę do zębów, za to na gitarach grano smyczkiem, a na trąbce wydobywano dźwięki przy pomocy szczotki klozetowej. Instrumentami stały się podczas tego koncertu również elektryczne maszynki do strzyżenia, wiertarka i spieniacz do mleka. Ciekawie zabrzmiał akompaniament na jednej gitarze obsługiwanej przez 4 gitarzystki. Cztery dzielne uczennice dowiodły, iż można muzykować na piłkach do koszykówki. Jedynym "na poważnie" zgranym utworem była trzyczęściowa kompozycja Johna Cage'a zatytułowana 4'33''. Przez cały czas trwania utworu nie został zagrany ani jeden dźwięk ze strony wykonawców. Utwór ten często opisywany jest jako "cztery i pół minuty ciszy", co odpowiada przybliżonemu czasowi trwania kompozycji, tj. 4 minutom i 33 sekundom. Ze strony kompozytora jest to prowokacja, ale czy nie powinniśmy wsłuchać się w muzykę ciszy?


Wkrótce kolejne koncerty w szkole muzycznej - już bardziej tradycyjne. Zapraszamy serdecznie na koncerty do szkoły muzycznej, a wszystkim z okazji 1 kwietnia życzymy uśmiechu i dobrego humoru każdego dnia.Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12689 (IP: *.*.81.216), 07.04.2017, 11:11
  Co tu na sieradz.com nic nie ma same stare wiadomości i nic nowego
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj