Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sieradzkie impresje w Galerii na Piętrze

Redakcja, 20.02.2017, 17:30

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Obrazy, które od czwartku 16 lutego można oglądać na wystawie w Galerii na Piętrze Biura Wystaw Artystycznych, są pokłosiem Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "Sieradzkie Impresje". Plener odbył się po raz szósty w Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu.

← REKLAMA

- Plener jest formą wsparcia starań Urszulanek o renowację ich pięknej zabytkowej siedziby. Już od sześciu lat w murach sieradzkiego klasztoru goszczą artyści, którzy przez kilka tygodni, inspirując się zabytkiem i jego otoczeniem, malują obrazy i pozostawiają je siostrom w darze - mówi Małgorzata Szymlet-Piotrowska, dyrektor BWA w Sieradzu.

Wystawione w Galerii na Piętrze prace pochodzą z pleneru zorganizowanego w maju 2016 roku. Wzięło w nim udział 12 artystów z całego kraju: Marek Andała, Iwo Birkenmajer, Andrzej Borowski, Jolanta Caban, Tomasz Klimczyk, Tomasz Krawczyk, Leszek Kurek, Krzysztof Nowak, Halina Nowicka, Mira Skoczek-Wojnicka, Joanna Trzcińska i Zbigniew Nowak.

Prace przeznaczone są na sprzedaż i będzie je można kupić również po zamknięciu wystawy, czyli po 10 marca. Wówczas trafią one do galerii sprzedaży BWA. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Urszulankom i przeznaczone na remont klasztoru.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj