Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Bogusz "na piętrze"

Redakcja, 20.10.2016, 14:24

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zenon Bogusz, łodzianin urodzony w Sieradzu, nie jest profesjonalnym artystą, a miłośnikiem sztuki, który "Miejsca, postacie i twarze zapamiętuje w rysunku". Jego prace można już oglądać w "Galerii na piętrze" BWA w Sieradzu.

← REKLAMA

Zamiłowanie do sztuki pana Zenona narodziło się w szkole podstawowej w Sieradzu. Impuls dała lekcja religii.

- Ksiądz Góra prowadził religię. Narysował na tablicy ołtarz, jego elementy i Ducha Świętego. Ja na to popatrzyłem i powiedziałem: to wcale nie jest Duch Święty!To jest jakaś glapa! Ksiądz się zapeszył, ale mówi: a czy ty widziałeś Ducha Świętego? Odpowiedziałem, że jest Duch Święty nad ołtarzem w Kolegiacie i wcale tak nie wygląda, jak ksiądz narysował - wspominał Zenon Bogusz, który wtedy sam wziął do ręki kredę i odwzorował to, co widział w Kolegiacie.

Można śmiało powiedzieć, że swój warsztat artysta szkolił właśnie na lekcjach. Podczas biologii przerysowywał na tablicy zdjęcia różnych istot z książek, dzięki temu odpuszczone mu było prowadzenie własnego zeszytu.
Bogusz jest już emerytowanym inżynierem mechanikiem, pracował jako projektant maszyn włókienniczych. Praca pozwoliła mu podróżować, a to, co widział przelewał na papier i płótno.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj