Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Drogi, likwidacja szkół i honorowe tytuły

Redakcja, 15.09.2016, 10:13

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W przyszłym roku powiat sieradzki będzie kontynuował współpracę z samorządami gminnymi w zakresie finansowania remontów dróg - zarówno powiatowych, jak i gminnych. Na ostatniej sesji (14 września) radni powiatowi przyjęli siedem uchwał w tej sprawie.

← REKLAMA

Chodzi o zabezpieczenie w budżecie na 2017 rok pieniędzy na kolejne inwestycje drogowe: przebudowę drogi powiatowej Brzeźnio-Lipno w gminie Brzeźnio (etap I) - dotacja od gminy w wysokości 70 tys. zł; remont drogi powiatowej Wandalin-Klonowa w gminie Klonowa - dotacja od gminy w wysokości 500 tys. zł; rozbudowę drogi gminnej w ul. Ludowej w Sieradzu (na odcinku od Szlacheckiej do Reymonta) - dotacja dla miasta w wysokości 751 tys. zł; realizację zadań z zakresu bieżącego utrzymania dróg powiatowych; przebudowę drogi gminnej Chojne-Wiechucice w gminie Sieradz - dotacja w wysokości 100 tys. zł dla gminy; remonty dróg gminnych w gminie Burzenin - dotacja dla gminy w wysokości 500 tys. zł oraz przebudowę dróg gminnych w miejscowości Pawelce oraz Huta Klonowska-Górka Klonowska w gminie Klonowa (dwie ostatnie inwestycje zostały włączone do porządku obrad na początku sesji, na wniosek wicestarosty sieradzkiego Marka Kanickiego) - dotacja dla gminy w wysokości 96 tys. zł. Decyzją radnych, drogi te zostaną ujęte w przyszłorocznym budżecie Powiatu.

- Serdecznie dziękuję o podjęcie decyzji o pomocy naszej gminie. Decyzja ta może wpłynąć na fakt, że będziemy realizować inwestycję za około 3,5 mln zł. Bez państwa głosów dla gminy, która z własnych środków może wygospodarować najwyżej 1-1,5 mln na inwestycje w roku, byłoby to niemożliwe. Partnerstwo z Powiatem pozwoli nam uzyskać dodatkowe punkty w staraniu się o środki zewnętrzne i zwiększa szanse na ich pozyskanie - skomentował obecny na sesji Jarosław Janiak, wójt Gminy Burzenin.

Na wniosek radnego Tomasza Balińskiego, z porządku obrad zostały zdjęte dwa punkty dotyczące zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie - zasadniczej szkoły zawodowej i technikum.

- Niewykluczone, że w przyszłym roku lub za dwa lata nabór do tych szkół będzie i staniemy przed koniecznością ich ponownego powoływania - uzasadniał Tomasz Baliński. Radni przychylili się do jego propozycji.

Podczas obrad XXVI sesji miały być podjęte trzy uchwały o zamiarze likwidacji szkół, które tylko formalnie znajdują się w ofercie placówek ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat sieradzki. Oprócz tych w ZSP w Warcie, dotyczy to jeszcze liceum profilowanego w ZSP nr 1 w Sieradzu. W oddziałach tych od lat nie ma ani jednego ucznia i mimo wielokrotnych prób rekrutacji, młodzież nie wyraziła zainteresowania nimi. Uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji liceum profilowanego w ZSP nr 1 radni przyjęli jednomyślnie. W uzasadnieniu do niej czytamy: "Ostatni nabór do szkoły został przeprowadzony w roku szkolnym 2011/2012, a ostatni uczniowie opuścili szkołę w 2014 roku. Z uwagi na fakt, że w chwili obecnej ww. szkoła nie prowadzi kształcenia i nie posiada uczniów, o zamiarze likwidacji powiadamia się tylko właściwego kuratora oświaty. Wymieniona w uchwale likwidacja szkoły ma charakter porządkujący dotychczasową sieć szkolną powiatu sieradzkiego i pozostaje w związku z ustawowym wygaszaniem tego typu szkół".

Na XXVI sesji radni zdecydowali o nadaniu dwóch tytułów honorowych "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej". Został nim uhonorowany pośmiertnie Dariusz Olejnik, zmarły w lutym bieżącego roku starosta sieradzki, a wcześniej sekretarz Powiatu Sieradzkiego. Drugi tytuł został nadany orkiestrze dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźniu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_11932 (IP: *.*.63.18), 16.09.2016, 10:18
  a może uznać wszystkie orkiestry strażackie w powiecie jako zbiorowy zasłużony dla powiatu,łacznie z tymi które muzycznie fałszują
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj