Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Rowerem szlakiem pomników

Redakcja, 07.09.2016, 09:26

Ponad 10 pomników zwiedzą uczestnicy Rajdu Rowerowego Szlakiem Sieradzkich Pomników. To druga taka inicjatywa Urzędu Miasta Sieradza.

← REKLAMA

W ubiegłym roku ponad 20 rowerzystów przejechało kilka kilometrów by zwiedzić sieradzkie mosty. Rajd jest częścią obchodów 880-lecia pierwszej pisemnej wzmianki o Sieradzu.

To nie będzie długa, ale inspirująca trasa. Uczestnicy rajdu poznają historię sieradzkich pomników, w której tajniki wprowadzi nauczyciel historii I LO w Sieradzu - Dominik Dąbrowski. Student Politechniki Wrocławskiej Piotr Olczyk opowie o strukturze i konstrukcji sieradzkich postumentów.

To ostatnia okazja by niektóre z pomników zobaczyć w ich pierwotnym kształcie. Niebawem część z nich ma być poddana rewitalizacji.

Start w sobotę 10 września o 15.00 z ulicy Rycerskiej. Zapraszamy!

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj