Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sieradz przyjazny do życia?

Redakcja, 17.08.2016, 13:55

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 11 komentarzy
11

Setki milionów chcą zainwestować w Sieradzu przedsiębiorcy, prezydent miasta mówi o budowie mieszkań, będących zachętą dla młodych ludzi. Czy żyje się tu dobrze? Czy Sieradz jest przyjazny do życia?

← REKLAMA

Sieradz przez lata przeszedł metamorfozę. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała przyznaje też, że jeszcze rok temu pożądano każdego przedsiębiorcę i inwestora. Oczekiwania się spełniły - miliony inwestuje Ceramika Tubądzin, Zarecki Foods, Scanfil. Sygnalizowany jest natomiast inny problem - może zabraknąć wykwalifikowanych pracowników.

- Już wiem, że niektórzy przedsiębiorcy z terenu Sieradza przywożą pracowników z okolic Bełchatowa, ze Zduńskiej Woli, ale również i z Turku. Mamy tego pełną świadomość i działanie, które podejmujemy, co mnie dziś bardzo cieszy, to jest stworzenie miejsca do mieszkania w Sieradzu. To bardzo ważne, również czekamy na program rządowy mieszkanie plus. To da szczególnie młodym ludziom szansę, aby pozyskać dla siebie niedrogo mieszkanie. Może nie kupić, ale za wynajem w rozsądnych pieniądzach, nie socjalne, nie komunalne, ale na wolnym rynku powiedzmy za 10-11 zł za mkw., to już jest kwota akceptowalna dla młodych ludzi, rozpoczynających życie i niemających jeszcze historii na przykład kredytowej - mówił prezydent miasta Paweł Osiewała. - Cieszy mnie bardzo, że firmy, które zajmują się deweloperskim budowaniem mieszkań czy wynajmowaniem, te mieszkania budują. Jeżeli popatrzymy, to na dziś jest wybudowanych kilkadziesiąt mieszkań prywatnych przedsiębiorców, ale Bohaterów Września i 11 Listopada, to już dwa budynki, które będą miały kilkadziesiąt mieszkań, a już nie mówię o mieszkaniach wojskowych, gdzie będzie kilkadziesiąt dla żołnierzy. Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa przymierza się również do budowy 150 mieszkań. My, jako miasto, też byśmy chcieli wejść w projekt i postawić bloki może na kilkadziesiąt - sto mieszkań, właśnie pod program mieszkanie plus. I to są działania, które mają zachęcić młodych ludzi, aby zechcieli przyjechać do Sieradza. Tu jest praca, dajemy wam mieszkanie, możecie szczęśliwie żyć w pięknym otoczeniu - dodaje prezydent.

Czy ta wizja pokrywa się z odczuciami mieszkańców? Komentarze są różne, nie zawsze tak optymistyczne. Cieszy, że pojawiają się przedsiębiorcy, miejsca pracy, ale wytyka się, że za niewielką pensję.

- Do Sieradza trzeba ściągnąć DUŻEGO inwestora za którym w kooperacji powstanie kilka małych firm oczywiście w strefie ekonomicznej. Rozdawanie terenów dla firm zatrudniających do 30 osób - za najniższą krajową nie ma najmniejszego sensu - pisze Internauta pod artykułem dotyczącym inwestycji Zarecki Foods.

- Sieradz przyciąga, bo jest tu ładnie. Mamy Rynek, mamy Wzgórze Zamkowe, mamy galerie, więc jest jak spędzić czas. Z pracą jest różnie, bo czytam, że wielcy tu inwestują, ale chyba nie każdy może tam pracować, bo to już inne wykształcenie czy umiejętności, choć chyba nigdzie nie ma tak cukierkowo - mówi sieradzanka.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (11)

 • ~gość_11835 (IP: *.*.155.103), 17.08.2016, 14:05
  Wojsko to 24 mieszkania, a nie kilkadziesiąt. 2 nowo budowane domy na 11 listopada w których mieszkania rozeszły się od ręki tylko pokazują jaki jest problem z mieszkaniami w Sieradzu. Przypominam panie prezydencie, że Rynek, Wzgórze i Galerie powstały za pańskiego poprzednika, a pan jeszcze nic nie zrobił choć lata lecą.
  +8
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11958 (IP: *.*.218.199), 17.08.2016, 18:48
  Mieszkania rozeszły się od ręki bo Spółdzielnia zdziera z ludzi.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11958 (IP: *.*.216.180), 17.08.2016, 18:50
  Tu jest socjal, dajemy wam mieszkanie, możecie szczęśliwie żyć w pięknym otoczeniu - prędzej tak bym powiedział
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11510 (IP: *.*.211.67), 17.08.2016, 18:53
  Przy 11 listopada będą 2 czy 3 bloki, bo na stronie wykonawcy jest napisane, że ''3 etap wkrótce'' ? Nie wiem czy 3 etap oznacza 3 blok czy chodzi po prostu o infrastrukturę wokoło bloku (parkingi, place zabaw etc.)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12039 (IP: *.*.174.85), 01.09.2016, 15:14
   Tak, 3 etap oznacza że powstanie jeszcze jeden blok :) przy każdym bloku powstanie plac zabaw i miejsca parkingowe.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11960 (IP: *.*.182.96), 17.08.2016, 22:32
  Czy ktoś słyszał żeby prezydent Warszawy, Poznania..........,.......chwalił się "developerką" ?
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11932 (IP: *.*.63.18), 18.08.2016, 07:14
  ten prezydent ma to do siebie ze chwali się tym co inni robią nie oglądając się na prezydenta i Urzad Miasta
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11962 (IP: *.*.137.16), 18.08.2016, 12:19
  A będzie geotermia?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11965 (IP: *.*.95.204), 18.08.2016, 19:43
  Polska przyjazna dla darmozjadów. W Mopsie są tylko roboty ? czy pracują także ludzie. Wypłacacie po parę lat tym samym ludziom zasiłki bez mrugnięcia okiem. Dlaczego pracownicy nie interesują się takimi leniami i nie pytają o stan rzeczy ? dlaczego ta sytuacja się nie zmienia itd W tym kraju to jest chora sytuacja. Daje się nygusom za darmo pieniądze tylko i wyłącznie dlatego że mają dzieci. Nie pojmuje tego.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11932 (IP: *.*.63.18), 19.08.2016, 07:21
  banały opowiadane przez prezydenta to jak dziecko na manewrach wojskowych -wszystko jest ładne wszystko się podoba-oto program SMS I pisowskich kolaborantów
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12546 (IP: *.*.29.126), 11.01.2017, 12:42
  w Sieradzu NIESTETY nie ma pracy. Praca jest tylko dla studentów, mama która wychowuje małe dzieci nie ma możliwości pracować bo jak jest praca to na 2 zmiany i nie ma z kim zostawić dzieci. W Sieradzu nie ma prac w godzinach 7.30-15.30. W gminie, urzędzie miasta czy w urzędzie skarbowym gdzie są takie własnie godziny pracy to człowiek nie ma szans żeby się tam dostać do pracy. W sklepie na kasie czy przy rozkładaniu towaru też nie ma jak iść do pracy bo to jest praca na 2 zmiany a matki potrzebują pracy w godzinach 7.30-15.30, zapytacie dlaczego w tych godzinach? od godziny 7 do 16 dzieci mogą być w szkole lub w przedszkolu a od 16 mama musi sama zająć się dziećmi. Nie każdy ma babcie która zaopiekuje się wnuczkami. W Sieradzu nie ma prac dla matek które same zostają z dziećmi a mąż jest w pracy. Z jednej pensji nie da się wyżyć a tym bardziej wynająć mieszkania ( ceny za wynajem są tak drogie że szok), ceny są tak wysokie że nawet ludzie nie mają takiej wypłaty z całego miesiąca żeby zapłacić wynajem, a gdzie opłaty za media, rachunki, jedzenie, ubrania dla dzieci, zabawki czy jakieś drobne rozrywki dla dzieci np. wyjście do kina. W Sieradzu jest strasznie DROGO a pensje BARDZO niskie. Nie wiem czy kiedyś to się zmieni.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj