Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Muzykowały rodziny

Redakcja, 12.05.2016, 18:35

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W szóstej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin wzięło udział 13 rodzinnych zespołów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łodzi i Ostrowa Wielkopolskiego. Koncerty można było wysłuchać w środę w Państwowej Szkole Muzycznej.

← REKLAMA

Wśród występujących były rodziny, które pierwszy raz zaprezentowały się na festiwalu - Bartłomiej Gorczyca (syn) i Mariusz Gorczyca (tata) wykonali na trąbce i puzonie Dixieland Duet F. N. Ellisa, a bracia Modrzejewscy - Tymon i Leon, zaprezentowali utwory na instrumenty perkusyjne i fortepian.
Festiwal ma już też swoich "weteranów". Po raz szósty wzięły w nim udział siostry Klara i Wiktoria Nowaczyk. Do tej pory zawsze prezentowały utwory na skrzypce z akompaniamentem fortepianu. Tym razem, oprócz stałego repertuaru zaprezentowały również utwór na cztery ręce. Wiktoria pod okiem starszej siostry Klary rozwija swoje nowe umiejętności - grę na fortepianie.

Po raz drugi z Ostrowa Wielkopolskiego przyjechała do Sieradza rodzina Gajdów. Pierwszym wspólnym, przed szerszą publicznością występem mamy Katarzyny z córką Anną Weroniką był występ na ubiegłorocznym SFMR. Od tego czasu panie grywają na jasełkach, czy na uroczystościach kościelnych i rodzinnych. Cały czas wzbogacają swój repertuar o nowe utwory - coraz częściej we własnych aranżacjach. Program na tegoroczny festiwal został opracowany samodzielnie przez Annę i Katarzynę, specjalnie - jak podkreślają, dla wspaniałej sieradzkiej publiczności.

Najprawdopodobniej bakcyl wspólnego, rodzinnego muzykowania rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany. Zaraziła się nim Julia Gola od swojej kuzynki Ani Gajdy. W karcie zgłoszenia na imprezę dziewczynki napisały o sobie: Uczęszczamy do trzeciej klasy szkoły muzycznej w Ostrowie Wlkp. Od dwóch lat wspólnie muzykujemy. Gościnnie występujemy na jasełkach i finałach WOŚP. Stale się rozwijamy, a ostatnio jesteśmy zapraszane nawet na oprawę muzyczną imprez takich jak Dzień Kobiet i różnego rodzaju przyjęcia. Próbujemy własnych sił tworząc swoje aranżacje na dwoje skrzypiec.

Efekty wielogodzinnych prób w rodzinnym gronie zaprezentowali na scenie także: Maciej Wlazło - fortepian, Franciszek Wlazło - fortepian/perkusja, Ewa Wlazło - fortepian w utworach, Michalina Wieczorek - skrzypce, Wojciech Wieczorek - perkusja, Marcin Wieczorek - akordeon, Kacper Brudel - akordeon, Antoś Brudel - akordeon, Alicja Grześkowiak - skrzypce/fortepian, Andrzej Grześkowiak - fortepian, Dominika Siemińska - fortepian, Aleksandra Siemińska - fortepian, Piotr Mytkowski - fortepian, Tomasz Mytkowski - klarnet w utworze, Zofia Michałowicz - fortepian, Stanisław Michałowicz - fortepian, Olga Michałowicz - fortepian, Amelia Czyżak - skrzypce, Zuzanna Zawieja - skrzypce/fortepian, Julia Jarząb - flet/fortepian, Miłosz Jarząb - fortepian, Emil Jarząb - kontrabas grając

W drugiej części festiwalu wystąpiła specjalnie zaproszona muzykująca, ormiańska rodzina Harutyunyanów z Kalisza.

https://youtu.be/qND4ygTxtlA

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj