Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Może powstać konwent samorządowców

Redakcja, 04.05.2016, 14:42

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Z prośbą do starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora o powołanie Konwentu Samorządowców Powiatu Sieradzkiego zwrócił się na sesji radny Jacek Walczaka.

← REKLAMA

Podobne konwenty, czyli tzw. spotkania robocze organizowane są w różnych miastach Polski, na przykład od kilku lat w Wieluniu.

- Żeby grać na mocny powiat sieradzki, moim zdaniem, jest potrzeba powołania takiego konwentu, czyli cyklicznych, roboczych spotkań, które miałyby się odbywać w różnych miejscowościach, nie tylko w Sieradzu, bo to jest stolica powiatu, ale ważny jest i Burzenin, i Warta, i Błaszki i wtedy rozmawiać, w kilkanaście osób o ważnych problemach, o rzeczach strategicznych - uważa radny powiatu sieradzkiego i sekretarz gminy Błaszki Jacek Walczak.

- Myślę, że jest to pomysł niegłupi, bo jakby nie było jesteśmy w jednym powiecie, mamy pewne problemy, które może poprzez rozmowę, spotkania można by było inaczej rozwiązać - przychyla się do tego pomysłu starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Są już pierwsze pozytywne odzewy od włodarzy gmin, starosta czeka na pozostałe odpowiedzi. Od nich będzie zależało czy konwenty będą się odbywać.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj