Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

VII Konferencja Łączności

Redakcja, 28.04.2016, 14:31

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W środę i czwartek (27-28 kwietnia) w Teatrze Miejskim w Sieradzu trwała VII Konferencja Łączności. Jej organizatorem jest 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia.

← REKLAMA

Przez dwa dni rozmawiano o najnowszych osiągnięciach łączności w wojski i cywilu. Wiedzę prezentowali przedstawiciele fachowych firm. Swoje wykłady mieli również żołnierze, którzy na co dzień pracują na najnowszym sprzęcie tego typu. Wśród gości znalazł się pomysłodawca sieradzkiej
konferencji generał brygady Mirosław Siedlecki

- Siedem lat temu, w 2009 roku, po raz pierwszy odbyła się konferencja i cieszę się, że jest już siódma, że przyjeżdżają tu łącznościowcy z całej Polski, że w konferencję włączają się też inne instytucje. Widzę zmiany, nie tylko to, co się dzieje na konferencji, ale też i w Sieradzu, który się rozrasta - mówi generał brygady Siedlecki.

- Z jednej strony mamy żołnierzy, którzy pracują na sprzęcie łączności i informatyki, zdobywają doświadczenia, które na konferencji są przekazywane firmom, które taki sprzęt opracowują i produkują. Z drugiej strony producenci wiedzą jakie mamy oczekiwania , więc łatwiej im sprostać wymaganiom - wyjaśnia major Radosław Urycki, jeden z prelegentów. - Łączność jest bardzo ważna, mówi się, że to nerw armii. Przechwycenie transmisji w 1920 roku pozwoliła na zwycięstwo w Bitwie Warszawskim. Łączność zawsze była, jest i będzie bardzo ważna, ponieważ trzeba sprawnie przekazywać informacje, meldunki, rozkazy - podkreśla.

Na placu przed Teatrem Miejskim, na ulicy Dominikańskiej i sieradzkim Rynku można było obejrzeć sprzęt, który jest na wyposażeniu żołnierzy dzisiejszej armii.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj