Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ceramika Tubądzin. Wmurowano kamień węgielny

Redakcja, 21.04.2016, 17:47

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Kamień węgielny wmurowano w czwartek (21 kwietnia) pod budowę zakładu grupy Ceramika Tubądzin w Sieradzu. Podczas uroczystości przeczytano też akt erekcyjny.

← REKLAMA

Prace budowlane ruszyły już jakiś czas temu. W sieradzkim zakładzie, zlokalizowanym w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, produkowane będą płytki wielkoformatowe, będzie to jedyny zakład w centralnej Europie, który będzie prowadził taką produkcję.

- Podjęliśmy to wyzwanie, chociaż wokół ludzie szepczą, że to nie jest dobry czas, nie jest dobry moment na tego typu inwestycje, natomiast 33 lata temu też mi mówiono, że to nie jest dobry czas, żeby otwierać fabrykę płytek - mówi Andrzej Wodzyński, właściciel grupy Tubądzin.

Ceramika Tubądzin w Sieradzu zainwestuje ponad 135 mln zł i zatrudni ponad 100 osób. W nowo budowanym zakładzie produkowanie będzie około 3 mln mkw płytek rocznie.

- Strategią grupy Tubądzin jest zaspokajanie wyszukanych gustów klientów, żeby produkować wyroby, które powodują, że ich wnętrza są piękne i dobrze się w nich mieszka - mówił podczas uroczystość Mirosław Jędrzejczak, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin.

- Nowa inwestycja, ale w pewnym sensie powrót właścicieli do korzeni, bo oni, z tego co wiem, stąd się wywodzą - podkreśla Marek Michalik, prezes ŁSSE.

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau zaznaczył, że to wzruszający i refleksyjny moment, bowiem w Sieradzu lokuje się polski kapitał:

Na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego przybili między innymi: wiceminister Tadeusz Kościński, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, starosta sieradzki Mariusz Bądzior, Regens Penitencjarii Apostolskiej ks. Prał. Krzysztof Nykiel, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych i zarządu grupy Tubądzin.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_11290 (IP: *.*.22.140), 22.04.2016, 14:08
  Fajnie!, Sieradz się rozwija, tworzą się nowe miejsca pracy, budują nowe mieszkania. Nieźle się tu się mieszka!
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_11288 (IP: *.*.175.159), 22.04.2016, 14:28
   Co Ty palisz?!
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_11298 (IP: *.*.32.238), 22.04.2016, 22:15
   Tak się rozwija, że nawet nie mam gdzie dziecka do przedszkola posłac! Bardzo Wam k... nasz cudowne władze samorządowe dziękuję! Jesteście bandą g... wartych darmozjadów!
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_11295 (IP: *.*.180.96), 23.04.2016, 10:31
   ~gość_11298 - rozumiem ze jesteś za likwidacją miejsc pracy, a w ich miejsce za otwarciem przedszkoli? Słusznie rodzice będą siedzieć w domach a dzieci w przedszkolach :D
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj