Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

VI rocznica katastrofy smoleńskiej

Redakcja, 10.04.2016, 13:03

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W Sieradzu również odbyły się uroczystości związane z rocznicą katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku.

← REKLAMA

Sieradzkie obchody rozpoczęła msza święta celebrowana przez księdza Mariana Bronikowskiego, proboszcza parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Następnie delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy przeszli pod pomnik upamiętniający ofiary katastrofy.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący radny miasta Mirosław Antoni Owczarek.

- Jeżeli chcemy oddać ofiarom katastrofy smoleńskiej prawdziwy hołd, to winniśmy to uczynić bez jakichkolwiek przemilczeń i zamazywania prawdy, w tym również, a może przede wszystkim o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim. Prezydent Lech Kaczyński miał potężnych wrogów ze względu na bezkompromisową postawę, wynikającą z jego zaangażowania w działania mające na celu suwerenność i bezpieczeństwo Polski. Świadczy o tym jego pełna determinacji wyprawa do Gruzji w czasie agresji rosyjskiej na tej kraj. Jego wypowiedź w Tbilisi w 2008 roku, która można skreślić słowami, że po Gruzji może przyjść czas zagrożenia agresją dla Ukrainy, następnie dla krajów nadbałtyckich, a w końcu dla Polski, niestety, okazuje się prawdziwa - mówił Owczarek.

Pod pomnikiem złożono kwiaty, a poczty sztandarowe oddały pokłon.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_11201 (IP: *.*.67.78), 10.04.2016, 15:43
  Przemowę Owczarkowi chyba Macierewicz pisał, żenujące
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj