Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ponieśli i wilka...

Redakcja, 04.08.2015, 13:31

Kilkaset złotych kosztowała pewnego mężczyznę więzienna znajomość.

← REKLAMA

Ostatniego dnia lipca Zakład Karny w Sieradzu opuściło trzech mężczyzn. Ponieważ jeden z nich miał odłożone kilkaset złotych postanowił dopiero co poznanym "kolegom" postawić alkohol z okazji pierwszego dnia wolności. Razem wypili kilka piw i butelkę wódki, po czym jeden z nich pojechał do domu.

Dwaj pozostali poszli do jednego z sieradzkich marketów, gdzie właściciel gotówki chciał zrobić zakupy. Tam jego "znajomy" wykorzystał jego nieuwagę i roztargnienie zabierając mu portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami po czym szybko opuścił sklep. Pokrzywdzony dopiero następnego dnia postanowił zgłosić kradzież sieradzkiej policji. Nie był w stanie dokładnie określić okoliczności kradzieży, jak i podać danych personalnych mężczyzny, którego podejrzewał o kradzież.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili nie tylko jego dane, ale i miejsce, gdzie może przybywać. Po kilku kolejnych godzinach, 32 - letni mężczyzna był w rękach sieradzkich policjantów. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży mienia. Dzięki umiejętnemu przesłuchaniu podejrzany nie tylko przyznał się do kradzieży, ale także wskazał miejsce wyrzucenia portfela. Kilkanaście minut później śledczy wyciągnął ze studzienki wodociągowej porzucany tam portfel wraz z dokumentami. Ze skradzionych pieniędzy do właściciela wróci tylko około 80 złotych, których sprawca nie zdążył wydać oraz odzyskany portfel z dokumentami. Za kradzież mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj