Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wkrótce rocznica powstania. Znamy plan jej obchodów

Redakcja, 28.07.2015, 16:27

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W sobotę 1 sierpnia, dokładnie 71 lat po wybuchu powstania warszawskiego, hołd jego uczestnikom złożą mieszkańcy Sieradza. Uroczystość odbędzie się tradycyjnie przy pomniku "Warszawie miastu niepokonanemu".

← REKLAMA

- Niechby ktoś spróbował powiedzieć, że się boi. Nawet jeśli faktycznie się bał, przenigdy by się do tego nie przyznał, bo okrzyknięto by go tchórzem i powiedziano, żeby czym prędzej wynosił się z oddziału. Entuzjazm był wielki, wielki - wspominała wielokrotnie Halina Loga-Kolińska, mieszkanka Sieradza, uczestniczka walk 1944 roku. Służyła jako łączniczka 2. Harcerskiej Baterii Artylerii Przeciwlotniczej "Żbik".

Pani Halina będzie obecna na uroczystościach związanych z 71. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. Gościem honorowym będzie również pani Stefania Trzcińska, która powstania doświadczała, jako mała dziewczynka. W sumie, według szacunków regionalisty Jana Pietrzaka, w powstaniu warszawskim udział brało ponad 30 osób związanych z Sieradzem.

Obchody 71. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego rozpoczną się dokładnie o godz. 17.00 1 sierpnia przy pomniku "Warszawie miastu niepokonanemu" przy ul. Powstańców Warszawy w Sieradzu.

Program uroczystości:
- odegranie hejnału.
- krótkie przemówienie
- złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem.
- wręczenie kwiatów paniom Halinie Kolińskiej i Stefani Trzcińskiej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj