Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rezerwiści na ćwiczeniach

Redakcja, 19.05.2015, 13:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Ponad siedemdziesięciu żołnierzy rezerwy rozpoczęło w sieradzkiej brygadzie krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe.

← REKLAMA

W poniedziałek stawili się oficerowie i podoficerowie rezerwy. W czwartek dołączą do nich szeregowi. Łącznie sieradzka jednostka przeszkoli 174 rezerwistów i grupę żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych.

Przyjęcie rezerwistów rozpoczęło się przed godziną 8 w hali sportowej brygady. Od wczesnych godzin porannych funkcjonował tam punkt kontrolno-informacyjny. Po "zaewidencjonowaniu" rezerwiści udali się na swój pierwszy posiłek do żołnierskiej stołówki. Po śniadaniu skierowali się do punktu przyjęcia wyposażenia. Tam otrzymali mundur, wojskowy ekwipunek, broń i na dziesięć dni pożegnali cywilne ubranie oraz życie cywila.

Pierwszy dzień był dniem organizacyjnym. Rezerwiści - w pełnym rynsztunku uczestniczyli w szkoleniach z ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i higieny pracy, regulaminów oraz dyscypliny wojskowej. Zostali zapoznani z wybranymi unormowaniami prawnymi oraz warunkami finansowymi. Jutro rozpoczną intensywne szkolenie wojskowe.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_8852 (IP: *.*.137.205), 21.05.2015, 00:01
  To ma być wojsko
  firma ochroniarska pilnuje koszar , firma cateringowa żywi a my Wszyscy płacimy za to ze kilku osób bawi się w wojenkę - kpiny
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj