Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kryzys w 15. SBWD

Redakcja, 16.05.2014, 17:08

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

15 maja br. w 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia zakończyło się ćwiczenie dowódczo-sztabowe na mapach pod kryptonimem Stolica-14.

← REKLAMA

Od poniedziałku, 24 godziny na dobę, sieradzcy żołnierze realizowali zadania w sytuacji pozorowanego kryzysu militarnego.

W ćwiczeniu uczestniczyli również dowództwa i sztaby jednostek podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa (kierownictwu ćwiczenia) - łącznie ponad setka żołnierzy i pracowników wojska.

Ćwiczący trenowali umiejętność sprawnego współdziałania i wypracowywania właściwych decyzji. W systemie zmianowym - dzień i w nocy prowadzili stały monitoring sytuacji. Ważna była każda zmienna - pogoda, ukształtowanie terenu i oczywiście aktywność przeciwnika. Zakłócenia były generowane przez zespół podawania wiadomości z zespołu kierownictwa ćwiczenia DGW.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj