Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Jesienny egzamin psów ratowników

Redakcja, 27.09.2013, 18:26

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Od 25 września do 27 września trwały w Sieradzu i okolicach Chojnego egzaminy psów ratowników.

← REKLAMA

Na coroczny egzamin przyjechało 30 psów wraz z opiekunami z różnych zakątków Polski. Musieli oni wykonać zadania zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od tego roku. Opowiedział nam o nich Bogdan Wiśniewski, przewodniczący komisji egzaminacyjnej:

Na poligonie PSP w Sieradzu psy miały do pokonania tor przeszkód, zaś w lesie pod Sieradzem czekał ich dwukilometrowy marsz i poszukiwanie trzech pozorantów w lesie. Specyfiką tych poszukiwań jest to, że gdy pies odnajdzie poszkodowanego, nie może go ruszać, zaś zwierzę musi powiadomić swojego przewodnika i to dopiero przewodnik może odkryć ewentualnego poszkodowanego.

- Na pewno poprawiamy współpracę i wydaje mi się, że będzie lepsza efektywność - mówi o egzaminie Elżbieta Waciega z OSP Kęty, której pies poradził sobie bardzo dobrze z przeszkodami.

Opiekunowie są dumni z osiągnięć swoich psów, ale wiąże się to z ciężką pracę, bez żadnych wyjątków. Jednak na te trudy nie narzeka kolejna nasza rozmówczyni Weronika Dzido z OSP Wisznia Mała. - Pies to obowiązek, życie jest pod niego podporządkowane. Dużo rzeczy robię, często wyjeżdżam, ale mam możliwość połączenia tego wszystkiego z pracą z moim psem - wyjaśnia. Jej pies zdobył zaliczenie.

Niestety, ale nie wszystkim psom udało się zdać tegoroczną "psią maturę".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_4032 (IP: *.*.88.246), 27.09.2013, 21:22
  Jak dobrze że są takie osoby te bardzo mądre psiaki
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj