Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kolejni nietrzeźwi za kierownicą...

Redakcja, 12.10.2023, 22:39

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu. 27-latek, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę fiata, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. 31-letnia kierująca motorowerem, która miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Grożą im surowe konsekwencje prawne.

← REKLAMA

7 października br. po godzinie 21.00 dyżurny policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na al. Grunwaldzkiej w Sieradzu. Zgłaszający relacjonował, że ujął kierowcę, który uderzył w jego pojazd i odjechał. Na ulicy Wnuka policjanci zastali poszkodowanego kierowcę audi. Wyjaśnił on, że kiedy jechał al. Grunwaldzką w kierunku ul. Jana Pawła II, w tył jego samochodu uderzył fiat. Zjechał na bok, oczekując, że kierowca fiata również zatrzyma swój samochód.

Niestety ten ominął go i skręcił w kierunku galerii. Poszkodowany pojechał za nim i dogonił go na ulicy Wnuka zajeżdżając mu drogę. W międzyczasie o całym zdarzeniu powiadomiona została policja. Kierowca fiata prosił go, aby nie wzywał policji, a on pokryje szkodę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przejęli dalsze czynności. Ustalili dane kierowcy fiata i zbadali jego stan trzeźwości.

Był to 27-letni mieszkaniec gminy Sieradz. Badanie alkomatem wskazało, że miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Okazało się również, że złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 27-latek zaprzeczył, że uciekł z miejsca zdarzenia. Twierdził, że chciał tylko przejechać dalej i zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, aby nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Odpowie on również za spowodowanie kolizji.

Tego samego dnia około godziny 14.00 policjanci z Komisariatu Policji w Warcie interweniowali w miejscowości Zielęcin, w gminie Goszczanów, wobec nietrzeźwej kierującej motorowerem. Dyżurny policji przyjął zgłoszenie od naocznego świadka, że kobieta jadąca jednośladem straciła panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Policjanci ustalili, że motorowerem kierowała 31-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu i mówiła bełkotliwie.

Okazało się, że miała ona w organizmie 2,5 promila alkoholu. Służby medyczne przewiozły 31-latkę do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Odpowie ona za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu jest przestępstwem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj