Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Najlepszy dzielnicowy jest z Sieradza

Redakcja, 26.06.2023, 22:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Wojewódzki finał konkursu wyłonił najlepszego dzielnicowego oraz kierownika dzielnicowych województwa łódzkiego. Najlepszym dzielnicowym garnizonu łódzkiego okazał się młodszy aspirant Mateusz Sierek z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

← REKLAMA

Wygrał rywalizację w której udział wzięło 43 policjantów. Zaszczytne trzecie miejsce zdobył również dzielnicowy złoczewskiego komisariatu aspirant sztabowy Mariusz Chmielewski.

Dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. 19 i 20 czerwca 2023 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu oraz na strzelnicy znajdującej się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli przeprowadzone zostały eliminacje II wojewódzkiego etapu do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2023". W zawodach uczestniczyło 43 dzielnicowych oraz 21 kierowników rewirów dzielnicowych z 22 komend powiatowych i miejskich województwa łódzkiego.

Wszyscy zmagali się w trzech konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz test wiedzy policyjnej. Dodatkowo dzielnicowi wzięli udział w konkurencjach dotyczących podstawowych czynności dzielnicowego i kompetencji dzielnicowego.

Dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce, w dniach 17-20 października 2023 roku będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi w zawodach finałowych, które zostaną przeprowadzone w Szkole Policji w Katowicach.

źródło: KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj