Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pijany i z narkotykami

Redakcja, 04.04.2022, 21:06

Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Sieradza, który bez uprawnień kierował fiatem, mając blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. W jego odzieży funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. Wpadł w ręce mundurowych kiedy jechał "wężykiem" ulicami Sieradza, nie stosując się również do znaku "STOP". Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

← REKLAMA

31 marca br. po godzinie 21.00 na ulicy Szewskiej w Sieradzu patrolowcy zauważyli seicento, którego kierowca jechał "wężykiem" i nie zastosował się do znaku "STOP". Zatrzymali pojazd do kontroli. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny policjanci wyczuli woń alkoholu. Sprawdzili jego dane i okazało się, że 33-letni mieszkaniec Sieradza nie posiadał uprawnień do kierowana. Badanie alkomatem wskazało, że kierowca seicento miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie.

W czasie interwencji 33-latek zachowywał się bardzo niespokojnie. Powód jego zdenerwowania okazał się prozaiczny: w odzieży mężczyzny funkcjonariusze znaleźli dilerkę z marihuaną. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Samochód przekazano podróżującej z nim 27-letniej pasażerce. Mężczyzna twierdził, że narkotyki znalazł na chodniku.

33-latek odpowie za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz obligatoryjnie zasądza od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj