Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Tablice rejestracyjne po nowemu

Redakcja, 28.01.2022, 21:24

W najbliższy poniedziałek 31 stycznia wejdą w życie przepisy umożliwiające rejestrację pojazdu bez konieczności wymiany tablic. Aktualnie takie rozwiązanie jest dopuszczalne w sytuacji gdy właściciel pojazdu zakupił go od osoby mieszkającej w tym samym powiecie. Zmian jest więcej.

← REKLAMA

Nowe przepisy pozwolą wnioskować o zachowanie dotychczasowych tablic rejestracyjnych gdy:

  • pojazd był już zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • tablice rejestracyjne są zgodne z przepisami czyli tzw. unijne (posiadają symbol Unii Europejskiej w postaci okręgu z 12 gwiazdek) oraz są czytelne i utrzymane w należytym stanie.

Od tej zasady istnieją wyjątki - przepisy nie zwolnią z obowiązku wymiany tablic starego typu, tzw. czarnych oraz białych z flagą Polski. Brak konieczności wymiany tablic to mniejsze koszty zarejestrowania pojazdu, które teraz wynoszą 180,50 zł (samochody osobowe i ciężarowe), jeśli zdecydujemy się pozostać przy dotychczasowych rejestracjach - koszt spadnie do 67,50 złotych.

Nowością będzie też możliwość czasowego wycofania z ruchu samochodu osobowego na okres od 3 do 12 miesięcy. Dotyczy to pojazdów, w których doszło do uszkodzenia zasadniczych elementów nośnych konstrukcji, m.in. w wyniku wypadku drogowego. Warunkiem przywrócenia samochodu do ruchu będzie wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu.

To nie koniec zmian zaplanowanych na ten rok. Od 4 września nie będą już wydawane karty pojazdów i nalepki kontrolne.

Fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj