Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Samoobsługowy alkomat

Redakcja, 30.06.2021, 19:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Komenda Powiatowa w Sieradzu zyskała ogólnodostępny samoobsługowy alkomat. Fundusze na zakup urządzenia przekazały władze samorządowe gminy Sieradz, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Teraz każdy może przyjść do jednostki Policji i bezpłatnie, całodobowo sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy możemy bezpiecznie kierować pojazdem.

← REKLAMA

Dzięki wsparciu władz samorządowych gminy Sieradz, sieradzka komenda zyskała ogólnodostępny alkomat. Komendant powiatowy Policji w Sieradzu insp. Cezary Adamczyk podziękował wójtowi gminy Sieradz Jarosławowi Kaźmierczakowi za kolejną inicjatywę, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

To urządzenie ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą wsiąść za kierownicę. Alkomat udostępniony jest mieszkańcom całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Każda osoba, może przyjść do komendy i wykonać samodzielnie oraz bezpłatnie badanie stanu trzeźwości. Urządzenie zamontowano w pomieszczeniu recepcji sieradzkiej komendy.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Urządzenie poinstruuje nas jak krok po kroku przeprowadzić badanie, a dodatkowo umieszczona jest również instrukcja obsługi tego sprzętu. Przy badaniu należy korzystać z jednorazowych słomek, które umieszczone są przy alkomacie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj