Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pracują nad drogą Tubądzin-Bartochów

Redakcja, 21.01.2020, 01:34

Trwają przygotowania do przebudowy drogi powiatowej Bartochów-Tubądzin, łączącej gminy Warta i Wróblew. Dokumentacja techniczna, która właśnie powstaje, będzie podstawą do ubiegania się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

← REKLAMA

Po opracowaniu map do celów projektowych, projektant konsultował z Powiatowym Zarządem Dróg koncepcje przebudowy drogi.

- To jest ten moment, w którym możemy jeszcze przedstawić ewentualne uwagi i wprowadzić korekty. Wątpliwości i problemy są praktycznie zawsze. Tym razem dotyczą one odwodnienia drogi, dlatego chcemy położyć na to szczególny nacisk i uporządkować gospodarkę wodną w pasie drogowym - mówi Tomasz Baliński, członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego.

W niektórych miejscach zbudowanie dobrego systemu odwodnieniowego będzie niemożliwe, bo pas drogowy jest za wąski. Dlatego też, jak informuje dyrektor PZD Robert Piątek, konieczne będzie wykupienie gruntów wzdłuż drogi. Bez tego po prostu nie będzie gdzie umieścić elementów pasa drogowego.

W kolejnym etapie przygotowań do przebudowy drogi, w miejscowościach objętych inwestycją zostaną zorganizowane konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą mieli okazję wypowiedzieć się m.in. na temat lokalizacji zjazdów na posesje i pola uprawne.

Fot. Powiat Sieradzki

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj