Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dzień Otwarty ZSP w Złoczewie

Redakcja, 25.04.2017, 22:26

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie zorganizował dla gimnazjalistów Dzień Otwarty, połączony z obchodami święta patrona - Wojciecha Kazimierza Urbańskiego. Z tej okazji do szkoły przyjechały z Krakowa jego potomkinie - Marta Urbańska z córką Gabrielą.

← REKLAMA

Marta i Gabriela Urbańskie były gośćmi honorowymi obchodów. Wzięły udział we mszy świętej w kościele klasztornym Mniszek Kamedułek, a potem w szkolnej akademii, podczas której uczniowie w strojach historycznych odegrali scenkę rodzajową z udziałem Wojciecha Urbańskiego i jego żony.

Jak co roku, święto patrona jest jednocześnie Dniem Otwartym szkoły. Dla gimnazjalistów z ościennych gmin, nie tylko powiatu sieradzkiego, uczniowie i nauczyciele złoczewskiego ZSP przygotowali prezentacje i konkursy.

Uroczyste obchody święta patrona uświetnili swoją obecnością nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły. Wzięli w nich udział również przedstawiciele organu prowadzącego placówki - Powiatu Sieradzkiego. Jego władze reprezentowali: starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wicestarosta Marek Kanicki oraz radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu Edward Szewczyk. Z władz miejsko-gminnych na obchody przybył przewodnicząca Rady Miejskiej Andrzej Konieczny.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj