Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

100 tys. zł na ekoedukację

Redakcja, 19.10.2016, 11:34

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Cztery sieradzkie placówki oświatowe, we współpracy z Urzędem Miasta Sieradza, pozyskały dofinansowanie na edukację ekologiczną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W sumie prawie 100 tysięcy złotych.

← REKLAMA

- Na "szczęśliwej" liście jest jedno przedszkole i trzy szkoły podstawowe z Sieradza. Dzięki dotacjom uczniowie i przedszkolaki będą mogli korzystać z nowych pomocy dydaktycznych, pojadą na bezpłatne wycieczki ekologiczne, m.in. do Rogowa czy Załęcza. Będą też miały możliwość wzięcia udziału w ekologicznych konkursach z nagrodami - informuje Magdalena Sosnowska, kierownik Referatu Promocji UM Sieradza.

Przedszkole nr 1 otrzyma 12.895 zł dotacji na zakup koszy do segregacji, drzew do ogrodu, przeprowadzenie konkursu ekologicznego i wycieczek m.in. do Uniejowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Lasu Łagiewnickiego.

SP nr 4 za 24.910 zł zakupi przede wszystkim pomoce dydaktyczne, zorganizuje uczniom konkursy i wycieczki do Nadwarciańskiego Grodu, Zbiornika Jeziorsko, Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. W ekologicznych planach SP nr 4 jest także rajd przyrodniczy Strońsko-Beleń.

Prawie o 50 nowych przyborów - pomocy dydaktycznych wzbogaci się, dzięki dotacji, SP nr 9. Szkoła otrzymała 24.884 zł dofinansowania. Uczniowie "dziewiątki" wezmą też udział w kilku konkursach i wybiorą się na wycieczki do Klonowej, Michałówki, Bełchatowa, Uniejowa.
SP nr 10 za 22.470 zł dotacji doposaży klasy w materiały do lekcji przyrody, w szkole odbędą się także konkursy, a uczniowie wezmą udział w sześciu wycieczkach do Arboretum w Rogowie, Gospodarstwa ekologicznego i Łowicza.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12300 (IP: *.*.75.254), 19.10.2016, 17:30
  Proszę wymienić "nieszczęśliwe placówki" do których uczęszczają dzieci gorszego sortu.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj