Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Objazdowe pociągi IC z postojami w regionie

Redakcja, 03.10.2016, 10:15

Czytelnicy zamieścili 7 komentarzy
7

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przychyliło się do propozycji wystosowanej przez portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe mającej na celu zatrzymanie pociągów IC w relacjach Szczecin - Łódź - Kraków/ Katowice od czerwca 2017r. - informuje w imieniu portalu ZWK Kuba Gułajewski.

← REKLAMA

Przypomnijmy iż 1 września portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe wystosował list do ministra infrastruktury, a także władz wojewódzkich, powiatowych, miasta oraz posłów na sejm RP z regionu w sprawie intensywnej akcji lobbingowej w sprawie postoju pociągów IC w relacjach Kraków - Łódź - Poznań - Szczecin na stacjach Sieradz oraz Zduńska Wola, które od czerwca 2017r., między Poznaniem a Łodzią pojadą przez Jarocin, Kalisz, Zduńską Wolę. Jest to spowodowane zaplanowanymi pracami modernizacyjnymi na linii 3 na odcinku Barłogi - Konin - Podstolice. Ku Naszemu zaskoczeniu pociągi te według projektu rozkładu jazdy PKP Intercity miały się nie zatrzymywać na stacjach pomiędzy Kaliszem a Łodzią.

W opinii Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, jako organizatora międzywojewódzkich przewozów kolejowych, przewozy o charakterze użyteczności publicznej powinny charakteryzować się rozbudowaną siecią punktów postojów handlowych w celu zapewnienia dostępności oferty przewozowej dla jak największej grupy mieszkańców poszczególnych regionów Polski. Pociągi dofinansowywane przez ministra do spraw transportu są uruchamiane przede wszystkim w celu zaspokojenia społecznych potrzeb przewozowych i mają charakter służby publicznej.

W celu zwiększenia oferty przewozowej na pociągi dalekobieżne dla mieszkańców Pabianic, Zduńskiej Woli i Sieradza, PKP Intercity SA podejmie działania, aby od 11 czerwca 2017 r. tj. korekty rocznego rozkładu jazdy 2016/2017, wprowadzić postoje na stacjach Pabianice, Zduńska Wola i Sieradz dla pociągów:
1."Włókniarz" relacji Łódz Fabryczna - Szczecin Główny - Łódź Fabryczna,
2."Wawel" relacji Kraków Główny - Szczecin Główny - Kraków Główny,
3."Barbakan" relacji Kraków Płaszów - Szczecin Główny - Kraków Płaszów,
4."Portowiec" relacji Katowice - Szczecin Główny/Świnoujście - Katowice.

Fot. ZWK

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (7)

 • ~gość_12176 (IP: *.*.43.90), 03.10.2016, 11:06
  A ciekawostką jest jakie składy będą jeździć. ED160 Flirt czy EP07 + wagony.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12209 (IP: *.*.11.54), 04.10.2016, 11:10
  Te pociągi są obsługiwane składami Flirt ED160 ;)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12210 (IP: *.*.238.143), 04.10.2016, 17:20
  A co z pociągami I C relacji Warszawa - Wrocław ?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12176 (IP: *.*.4.48), 04.10.2016, 20:15
   Jeżdżą i jeździć będą. I nic mi nie wiadomo o zawieszeniu tego połączenia.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12431 (IP: *.*.78.113), 05.12.2016, 10:39
  powiedzcie mi dlaczego nasze miasta na tej linii zawsze są poniżane i trzeba się prosić a może i błagać o postój pociągu w zduńskiej woli czy tak upadła prestiżowo ta linia 14 ,a linia 131 to jest już margines i do częstochowy , katowic , bydgoszczy czy do gdańska niema co liczyć.na inne połączenia . cofneliśmy się o 60 lat do tyłu i podzieliliśmy polskę jak za zaborów - wstyd dla województwa i regionu ze za czasów demokracji jesteśmy marginesowo spostrzegani w oczach polskich kolei .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12549 (IP: *.*.78.113), 13.01.2017, 11:22
  nic nie dają żadne monity bo twarde głowy są na nie głusi pogubili i odstraszyli pasażerów na linii 14 - 131 i myślą ze gwizdną a 1000 pasażerów w mig przyleci do pociągu -- panowie pasażera trzeba szanować bo on chcąc żyć szuka różnych środków podróży aby dojechać do pracy i ma czekać jak wy uruchomicie na 1 miesiąc pociąg np zd- wola --- częstochowa lub zd wola -- bydgoszcz , a z czego będzie żył jak niema pracy w obrębie 80 kilometrów i to w jakiejś części jest wina pkp . my zostaliśmy pozbawieni dojazdów w te kierónki i na odcinku linii131 w linii północ południe niema żądnego połączenia ,a chcąc dojechać do częstochowy trzeba nadrobić 70 kilometrów czyli rozrzutność tylko dla bogaczy takich jak poseł pe---u co zarabiają około 40 tysiaków lub inni co za nic nierobienie dostają duże pieniądze w sejmie i tylko stoją na mównicy i robią głupie miny .panowie zróbcie połączenia dla robotników którzy zarabiają najniższą krajową bo tyle się zarabia w zduńskiej woli i okolicy .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12716 (IP: *.*.78.113), 06.05.2017, 09:54
  bardzo dobrze że załatwiono zatrzymywanie tych pociągów ,natomiast dlaczego musimy się zawsze prosić błagać o nasze sprawy kto jest dla kogo czy nasza linia kolejowa i jej mieszkańcy miast są tak mizernie oceniana w oczach rządzących pkp , zresztą widać to w internecie jak są budowane nowe dworce ,odnawiane stare i pełna estetyka ,tylko nie w zduńskiej woli niema równomiernego rozwoju naszego powiatu w porównaniu do innych .
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj