Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Oskarżenia dla członków "grupy tytoniowej"

Redakcja, 28.07.2016, 15:47

Dwa akty oskarżenia skierowano do sądu przeciwko czternastu osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu papierosów różnych marek i tytoniu, nieoznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy.

← REKLAMA

Podczas wielowątkowego śledztwa zebrano materiał dowodowy, który pozwolił skierować akty oskarżenia przeciwko osobom stanowiącym trzon grupy przestępczej oraz jej członkom. Ich działalność trwała co najmniej od listopada 2012 roku do 5 marca 2015 roku na terenie powiatów: zduńskowolskiego, sieradzkiego, wieluńskiego i kaliskiego. Grupa nie ujawniała właściwym organom podatkowym rzeczywistego przedmiotu i podstawy opodatkowania, wynikających z tytułu wytwarzania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych nieoznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy, a także mającej na celu popełnianie przestępstw opisanych w Ustawie o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych i w Ustawie z dnia 30 czerwca 2000 roku prawo własności przemysłowej.

- Wykonane w śledztwie czynności na terenie powiatu zduńskowolskiego i sieradzkiego doprowadziły do zabezpieczenia 27.000 kg suszu tytoniowego z przeznaczeniem do pocięcia i wyprodukowania tytoniu do palenia, 6.490 kg tytoniu do palenia oraz 416.940 sztuk papierosów.
Z ustaleń śledztwa wynika, iż w specjalnie przystosowanych miejscach do produkcji wyrobów tytoniowych wyprodukowano co najmniej 40.696,70 kg tytoniu do palenia. Nadto wprowadzono do obrotu papierosy w ilości co najmniej 7.656.840 sztuk różnych marek nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej, jak i przygotowano do produkcji tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy skarbowej liście tytoniu w ilości 30.772,20 kg z przeznaczeniem do jego przetworzenia na krajankę tytoniową, celem wprowadzenia do obrotu gospodarczego - podaje sieradzka prokuratura.

Na skutek działalności grupy Skarb Państwa narażono na uszczuplenie należności publicznoprawnych w zakresie podatku akcyzowego w łącznej kwocie nie niższej niż 46.879.359,00 zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj