Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Porozumienie w sprawie remontu dróg

Redakcja, 28.06.2016, 12:32

Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

Rada powiatu sieradzkiego przyjęła uchwały dotyczące porozumienia z gminami Warta, Wróblew i Błaszki w sprawie remontów drogi i chodników na drogach powiatowych. Chodzi o chodniki w Jakubicach i Błaszkach oraz o drogę w Sadokrzycach. Wszystkie trzy inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku.

← REKLAMA

Uchwały dotyczyły wyrażenia zgody na przyjęcie przez Powiat Sieradzki dotacji od gmin na inwestycje na drogach powiatowych na ich terenie.
W gminie Warta planowana jest budowa chodnika przy drodze powiatowej w Jakubicach. W ramach umowy z powiatem, gmina udzieli na tę inwestycję dotacji w wysokości 125 tys. zł. Całkowita wartość zadania wyniesie 250 tys. zł.

- W tym roku zbudujemy chodnik na odcinku około kilometra między skrzyżowaniami z drogami krajową i gminną. Jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji technicznej - informuje Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu. Na inwestycję tę Powiat Sieradzki przeznaczy kwotę 125 tys. zł.
W dalszych planach jest kontynuacja budowy chodnika w Jakubicach na kolejnych 250 metrach, z tym że tu już konieczne będzie poszerzenie zakresu inwestycji o elementy kanalizacji deszczowej.

Nowy chodnik (około 180 m) powstanie też na ul. Kościuszki w Błaszkach (na wysokości parku). Do inwestycji, której łączny koszt wyniesie 115 tys. zł, 50 tys. dołoży samorząd gminy i Mmasta Błaszki, pozostałą część - 65 tys. zł - przeznaczy powiat sieradzki.

Większa inwestycja zapowiada się w miejscowości Sadokrzyce, gdzie na odcinku 600 m położony zostanie dywanik asfaltowy, powstanie też nowy chodnik o szerokości 3,5 m. Gmina Wróblew przeznaczy na tę inwestycję 250 tys. zł, co będzie stanowić połowę całkowitych kosztów remontu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_11364 (IP: *.*.201.80), 28.06.2016, 13:58
  chodnik w Sadokrzycach - i bardzo dobrze :-))) porządnym ludziom się należy!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11732 (IP: *.*.107.67), 29.06.2016, 12:12
  Radni bezradni. G**NO WARCI CI NASI RADNI
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • Zobacz profil użytkownika rafal1981
  rafal1981, 29.06.2016, 20:57
  Może ktoś pomyśli o chodniku w Biskupicach ,
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11755 (IP: *.*.27.192), 03.07.2016, 21:20
  potrzebna droga w Bartochowie Kolonia
  niektórzy mieszkancy obecną drogę prawie zaorali
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj