Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rozbudują szkołę

Redakcja, 20.03.2024, 23:37

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Gminę Sieradz czeka kolejna duża inwestycja. Rozbudowy ma się doczekać Szkoła Podstawowa w Charłupi Małej. Samorząd pozyskał na to zadanie 8 mln zł dofinansowania z rządowego programu Polski Ład.

← REKLAMA

Inwestycja ma być wykonana w szybkim tempie, bo są na to 24 miesiące i stąd firma realizująca to zadanie będzie musiała działać w systemie "Zaprojektuj i wybuduj".

O rozbudowę placówki w Charłupi Małej prosili mieszkańcy, których przybywa w tej części gminy. Stąd potrzeba uruchomienia oddziałów przedszkolnych, ale też poprawy warunków nauki i pracy uczniów szkoły podstawowej.

W nowym skrzydle będą trzy oddziały przedszkolne po 25 miejsc każdy i dwie dodatkowe klasy szkolne. Do tego stołówka, zaplecze socjalne, pokój nauczycielski i gabinet dyrektora. Ten ostatni służy obecnie szkolnej bibliotece.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj